NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

FCC povolila AST SpaceMobile satelitní celulární test

FCC AST SpaceMobile

AST SpaceMobile Inc. oznámila, že získala experimentální licenci od Federal Communications Commission (FCC) k testování svého satelitu BlueWalker 3. AST SpaceMobile uvedla, že to bude první vesmírná mobilní širokopásmová síť kompatibilní se standardními smartphony.

Generální ředitel a předseda představenstva AST SpaceMobile Abel Avellan popsal BlueWalker 3 jako „fázované pole o velikosti 693 čtverečních stop navržené pro přímou komunikaci s neupravenými mobilními telefony z nízké oběžné dráhy Země“. Licence FCC uděluje společnosti AST SpaceMobile povolení k testování satelitu, ačkoli FCC ještě neudělila společnosti komerční provozní licenci jako operátorovi. Společnost AST uvedla, že tuto příležitost využije k testování a optimalizaci jádra softwaru a sítě.

Za předpokladu, že test bude úspěšný, společnost AST uvedla, že bude schopna připojit se k internetu pouze s 20 satelity, které doufá, že budou vypuštěny do roku 2023, s plánem provozovat plné, globální širokopásmové pokrytí pomocí 110. Licence umožňuje společnosti AST provozovat space-to-ground testy se svým satelitem BlueWalker 3 v Texasu a na Havaji s použitím 3GPP nízkopásmových celulárních frekvencí a Q/V pásem.

BlueWalker 3 je nyní na cestě ke startu v létě 2022 z Cape Canaveral. AST si rezervovala místo na startu SpaceX Falcon 9, uvedla společnost.

Zdroj: rcrwireless.com

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »