NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Etiopie zahajuje nové výběrové řízení na druhou soukromou mobilní licenci

Ethio Telecom

Etiopie zahájila nové výběrové řízení na vydání druhé soukromé telekomunikační licence jako součást úsilí o posílení konkurence na svém mobilním trhu.

Etiopská vláda zahájila výběrové řízení minulý týden s cílem přilákat na trh druhého soukromého mobilního operátora po vstupu Safaricomu na trh v říjnu. Ethio Telecom je státním podnikem.

Etiopský telekomunikační průmysl je považován za obrovský přínos v úsilí premiéra Abiyho Ahmeda řídit ekonomiku země, přičemž tato země se může pochlubit více než 120 miliony obyvatel.

“Od začátku procesu liberalizace došlo v etiopském telekomunikačním sektoru k několika pozitivním změnám,” uvedl etiopský úřad pro komunikace v žádosti o kvalifikaci (RFQ).

Safaricom získal licenci již v roce 2021. Očekávalo se, že MTN Group bude další, kdo vstoupí na trh, ale operátor viděl, že jeho nabídka na licenci byla v roce 2021 zamítnuta a z procesu odešel.

Od té doby, co se keňský Safaricom stal prvním soukromým investorem na telekomunikačním trhu v zemi, rozrostl operátor svou základnu mobilních předplatitelů na téměř tři miliony.

Toto číslo je stále o něco vzdáleno stávajícímu státnímu Ethio Telecomu, který na začátku tohoto roku překonal 70 milionů předplatitelů. Společnost byla založena v roce 1951 jako divize ministerstva pošty, telefonů a telegrafů a měla monopol na telekomunikačním trhu více než 70 let.

Ethio je také otevřeno investicím soukromým společnostem, mezinárodním i domácím poté, co vláda loni otevřela nabídkové řízení pro investory na 40procentní podíl.

Zdroj: datacenterdynamics.com

KKDS Plzeň 2023 sál
telekomunikace

ISP: Usnadněte pravidla a budeme stavět optiku

Největší telekomunikační konference v České republice “Kam kráčí digitální sítě” proběhla v Plzni za účasti předních zástupců telekomunikačního sektoru, státních organizací i politické reprezentace. Celkem

ČÍST DÁLE »