NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Ethernetové switche s velkým počtem portů a podporou časové synchronizace

Ruggedcom RST2228

Ruggedcom RST2228 je velice robustní switch s širokým rozsahem pracovních teplot od –40 do +85 °C. Má vynikající odolnost proti elektromagnetickému rušení (EMI). Zařízení je tak možné použít ve velice náročných podmínkách pro projekty jako jsou např. elektrické rozvodny, instalace v dopravě nebo se hodí pro ropný, plynárenský a chemický průmysl a všude tam, kde se zvyšují nároky na přenos stále větších objemů dat.

Siemens rozšiřuje své portfolio síťových prvků do náročných průmyslových podmínek Ruggedcom o nový ethernetový 19palcový rackový L2 switch. Switch Ruggedcom RST2228 obsahuje čtyři integrované uplink porty s rychlostmi 1 nebo 10 Gbit/s podle typu vloženého SFP modulu a až 24 portů 10/100/1000 Mbit/s formou modulárních media modulů. Díky vyššímu počtu portů lze výrazně snížit pořizovací náklady na celé řešení realizovaného projektu, navíc je možné zakoupit jen nezbytně nutné moduly fyzického rozhraní. Celkových až 24 portů (10/100/1000 Mbit/s) je možné kdykoliv doplnit přímo na místě instalace formou šesti modulů fyzického rozhraní, které jsou vždy osazeny čtveřicí portů příslušného typu.

Zařízení také podporuje časovou synchronizaci podle IEEE 1588 v režimu Transparent Clock. Kombinace přesného načasování (PTP – IEEE 1588) a síťové komunikace v jedné síti navíc dále snižuje náklady na instalaci a následnou údržbu, neboť další kabeláže stávajících řešení (IRIG-B, pulzy) nejsou nutné.

Zařízení je možné objednat jako předem nakonfigurovaný produkt s potřebnými moduly (built-to-order), ale lze jej i snadno a rychle modifikovat v místě instalace díky možnosti objednat samostatné moduly Ruggedcom RMM2973-4RJ45, RMM2973-4FC a RMM2972-4SFP. Tím se zjednodušuje výměna klasických metalických kabelů na optické či naopak. Flexibilita je jedna z nutných podmínek pro digitalizaci. Dalších úspor lze dosáhnout zakoupením pouze těch modulů pro RST2228, které jsou potřebné pro kompletní realizaci daného projektu. V případě rozšíření projektu mohou být moduly kdykoliv v budoucnu dokoupeny. Modulární design komponent navíc zásadně snižuje náklady na počet případných náhradních dílů.

Samozřejmostí je standardní pětiletá záruka nejen na switch RST2228, ale na všechny síťové komponenty řady Ruggedcom.