NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Ericsson se podílí na rozšíření 5G sítě T-Mobile v USA

Ericsson T-Mobile 5G USA

Mobilní operátor T-Mobile si vybral společnost Ericsson pro pětiletou spolupráci při zavádění 5G v USA. Na základě této dohody společnost Ericsson pro T-Mobile rozšíří a zlepší pokrytí signálem 5G. Operátorovi ve Spojených státech dodá potřebné vybavení, software a související služby ze svého portfolia rádiových systémů.

Společnost Ericsson mimo jiné dodá aktivní a pasivní antény, které poskytnou společnosti T-Mobile podporu v jejím úsilí o zprostředkování co nejlepšího 5G zážitku pro zákazníky. Řešení společnosti Ericsson jsou také velmi nákladově efektivní.

Technologie Ericsson umožní společnosti T-Mobile rozvíjet nasazení 5G a zlepšit spektrální účinnost této technologie. Zavedení 5G mobilním operátorem T-Mobile zahrnuje také architekturu 5G Standalone (SA); technologii VoNR (Voice over New Radio), která zajišťuje vysokou kvalitu hlasových hovorů v 5G síti; Carrier Agregaci New Radio (NR); segmentaci sítě a masivní využití technologie MIMO (Multiple-Input Multiple-Output) pro více uživatelů.

Zpráva Ericsson Mobility Report z listopadu 2020 uvádí, že v Severní Americe do roku 2020 činilo mobilní 5G připojení zhruba čtyři procenta z celkového počtu. Zavádění 5G na severoamerickém kontinentu nyní postupuje rychlým tempem. Podle společnosti Ericsson by do roku 2026 měly sítě 5G pokrýt 80 procent severoamerických mobilních připojení, což představuje nejvyšší úroveň ze všech regionů na světě.

Společnosti T-Mobile a Ericsson spolupracují na navrhování, budování a rozšiřování celostátní americké sítě T-Mobile 5G od začátku roku 2018.