NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Čína zvyšuje zaměření R&D na 6G, aby podpořila rozvoj Průmyslu 4.0

China 6G Industry 4.0

Čínská vláda se má podle čínského státního listu Global Times zaměřit především na technologie 6G. Počítá s tím, že Čína má konkurenční výhodu v oblasti mobilních sítí díky svým technologickým schopnostem a aplikačním scénářům, uvádí zpráva.

Úředník z ministerstva průmyslu a informačních technologií (MIIT) uvedl, že země zformuluje konkrétní akční plán výzkumu a vývoje 6G a také povzbudí místní úřady, aby urychlily výzkumné a vývojové aktivity kolem průmyslových aplikací s podporou 6G. Urychlí se také výzkum „humanoidních robotů“, metaverze a kvantové technologie, dodává zpráva.

Operátoři v Číně rychle rozšiřují infrastrukturu 5G na národní úrovni a vyvinuli několik aplikací pro vertikály. Nejnovější vládní údaje naznačují, že čínští operátoři nasadili ke konci loňského roku celkem 2,3 milionu základnových stanic 5G, což představuje více než 60 procent celosvětového objemu.

V loňském roce čínská IMT-2030 (6G) Promotion Group, která podporuje výzkum a vývoj 6G a mezinárodní spolupráci, podepsala memorandum o porozumění (MoU) o 6G s 6G Smart Networks and Services Industry Association (6G-IA), která zastupuje evropský průmysl a výzkum sítí a služeb nové generace.

Podle podmínek dohody obě organizace oznámily plány na další podporu spolupráce na systémech a sítích 6G.

Cílem 6G Promotion Group v této zemi je shromáždit čínský průmyslový a akademický výzkum za účelem podpory 6G v široké škále oblastí, včetně technologické úrovně a také z hlediska ekonomických a sociálních dopadů.

Očekává se, že systémy 6G budou komerčně spuštěny do roku 2030; první fáze standardizace pravděpodobně začne od roku 2025 a do roku 2028 povede k první specifikaci 6G v 3GPP Release 21. Jihokorejské ministerstvo vědy a ICT však nedávno představilo plány na komercializaci první síťové služby 6G v roce 2028.

Zdroj: rcrwireless.com