NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Čína loni investovala do 5G 27 miliard dolarů

5G Čína investice

Čína loni zvýšila své investice do 5G sítí na 190,5 miliardy CNY (26,6 miliardy USD), uvedl místní tisk s odkazem na nejnovější oficiální údaje ministerstva průmyslu a informačních technologií.

Čínské investice do 5G vzrostly v loňském roce o 5,7 % oproti předchozímu roku, což představuje více než 45 % celkových investic země do telekomunikačních fixních aktiv. Celkové investice Číny do základnových stanic 5G loni podle zprávy dosáhly 730 miliard CNY.

Čínské společnosti China Telecom, China Unicom, China Mobile a China Tower loni podle oficiálních údajů investovaly 420,5 miliardy CNY do fixních aktiv, což je o 0,3 % více než v předchozím roce.

Čína měla ke konci loňského roku 11,6 milionu základnových stanic pro mobilní komunikaci, z toho 3,4 milionu základnových stanic 5G. Základnové stanice 5G v současnosti představují 29 % z celkového počtu mobilních základnových stanic v Číně. Ve srovnání s koncem roku 2022 je tento poměr o 7,8 procentního bodu vyšší.

Podle zprávy vygeneroval čínský telekomunikační sektor v roce 2023 celkové tržby ve výši 1,68 bilionu CNY, což je nárůst o 6,2 % oproti předchozímu roku.

Očekává se, že penetrace pokrytí technologií 5G v Číně dosáhne na konci roku 2023 90 %, informovaly místní noviny Global Times s odvoláním na manažera místního operátora China Mobile.

Bian Yannan, zástupce generálního ředitele oddělení plánování a výstavby ve společnosti China Mobile, uvedl, že se očekává, že této míry penetrace bude dosaženo díky nasazení 360 000 základnových stanic 5G během roku 2023.

Podle Wanga Zhiqina, vedoucího čínského propagačního týmu 6G a viceprezidenta Čínské akademie informačních a komunikačních technologií, chce Čína zahájit komercializaci technologie 6G do roku 2030 a očekává, že standardu pro tuto technologii bude dosaženo kolem roku 2025.

Wang již dříve poznamenal, že Čína zahájila technologické experimenty 6G v loňském roce a během roku 2023 provádí výzkum architektury a technických řešení 6G systému.

V červnu 2023 tamní ministerstvo průmyslu a informačních technologií uvedlo, že čínská vláda přidělila spektrum ve frekvenčním pásmu 6 GHz pro služby 5G a 6G. Spektrum 6 GHz je jediným vysoce kvalitním zdrojem s velkou šířkou pásma ve středním pásmu, s přihlédnutím k jeho pokrytí a výhodám kapacity, uvedlo ministerstvo s tím, že pásmo 6 GHz je zvláště vhodné pro nasazení systémů 5G nebo 6G systémů v budoucnu.

Zdroj: rcrwireless.com

Obrázek: Pixabay

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz
telekomunikace

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz

Společnost Rakuten Mobile potvrdila spuštění komerčních služeb prostřednictvím spektra 700 MHz. Spektrum, přezdívané „platinové pásmo“, bylo přiděleno ministerstvem vnitra a komunikací země. Ve svém oznámení

ČÍST DÁLE »
Rozhovor Monitoring sítí pro ISP
telekomunikace

Rozhovor: Monitoring sítí pro ISP

Na detaily monitoringu sítí pro ISP jsme se zeptali specialisty na síťový monitoring Matěje Pavelky, zakladatele společnosti FLOWCUTTER. V čem je síla monitoringu sítě pro

ČÍST DÁLE »