NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

CESNET rozšířil zabezpečení své infrastruktury

DDoS Protector CESNET

Z důvodu zvyšující se četnosti a intenzity kybernetických útoků typu DDoS posílilo sdružení CESNET zabezpečení vnějšího perimetru své sítě. Zabezpečení na úrovni globální konektivity přinese uživatelům účinnější ochranu proti kybernetickým útokům.

CESNET ve spolupráci se společností Prozeta rozšířil zabezpečení zahraniční konektivity o funkci globální mitigace útoků na základě vstupů z monitorovacích nástrojů a datové analytiky internetového provozu sdružení. Novou bezpečnostní funkcí bude redukován nelegitimní IP provoz ještě před „vstupem“ do infrastruktury, čímž dojde k zamezení potenciálního přetížení zahraničních linek. Tento způsob mitigace masivních distribuovaných útoků je založen na omezování na úrovni globálního internetového routingu.

Řešení Prozety poskytuje detekci a oddělení škodlivého provozu a jeho odstranění. Chrání sítě a aplikace zákazníků před mnoha typy útoků na různých aplikačních vrstvách. Je dimenzováno na všechny v současné době prováděné útoky, a to až do kapacit přesahujících 1 Tbps.

Na národní úrovni CESNET implementuje podobný typ ochrany – vlastní systém DDoS Protector. Svým uživatelům poskytuje sdružení i další nástroje, jejichž prostřednictvím mohou řídit a omezovat nelegitimní provoz již v páteřní infrastruktuře CESNET bez omezení svých přípojek.

„Kybernetická ochrana našich uživatelů je pro nás prioritou. Snažíme se systematicky pracovat na posilování bezpečnosti naší infrastruktury a aktivně pomáhat uživatelům v obraně svých sítí,“ doplňuje Jan Gruntorád, ředitel CESNET.

Infrastruktura CESNET je lépe připravena na případné útoky již před svými branami. Kybernetická obrana je nezbytnou podmínkou pro bezpečné fungování národní e-infrastruktury. V této souvislosti se CESNET také zapojil do iniciativy Hospital SOC s cílem zvýšit kybernetickou ochranu nemocnic a zdravotnických zařízení v České republice, které byly v poslední době vystaveny zvýšenému počtu kybernetických útoků.

TZ

@RadekVyskovsky

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz
telekomunikace

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz

Společnost Rakuten Mobile potvrdila spuštění komerčních služeb prostřednictvím spektra 700 MHz. Spektrum, přezdívané „platinové pásmo“, bylo přiděleno ministerstvem vnitra a komunikací země. Ve svém oznámení

ČÍST DÁLE »
Rozhovor Monitoring sítí pro ISP
telekomunikace

Rozhovor: Monitoring sítí pro ISP

Na detaily monitoringu sítí pro ISP jsme se zeptali specialisty na síťový monitoring Matěje Pavelky, zakladatele společnosti FLOWCUTTER. V čem je síla monitoringu sítě pro

ČÍST DÁLE »