NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

AVM uvádí na trh nejmodernější DSL modem FRITZ!Box 7583

DSL modem FRITZ!Box 7583

Společnost AVM GmbH je jedním z nejúspěšnějších výrobců koncových zařízení pro vysokorychlostní přístup k Internetu, rádiový přenos dat, hlas, video a IPTV. Nosnými produkty AVM jsou zařízení pro rychlý přístup k Internetu řady FRITZ!Box, která poskytují rovněž celou řadu doplňkových funkcí pro multimédia a hlasovou komunikaci.

Pro připojení přes DSL po telefonních přípojkách mají nyní uživatelé k dispozici produkt AVM FRITZ!Box 7583, který využívá nejnovější dostupné technologie. Na jedné lince dosahuje přenosových rychlostí až 300 Mb/s pomocí 35b supervectoring nebo až 2 Gb/s při využití G.fast (212 MHz). Zařízení navíc podporuje současné využití dvou linek (tzv. bonding), což umožňuje zdvojnásobit výše uvedené rychlosti na 600 Mb/s respektive až 4 Gb/s.

Pro realizaci lokální bezdrátové sítě je k dispozici WiFi dual-band Wireless AC + N s přenosovými rychlostmi až 1733 Mb/s (5 GHz) + 800 Mb/s (2,4 GHz). Samozřejmostí je zpětná kompatibilita se staršími WLAN standardy. Pro klasickou lokální síť Ethernet přes kabely jsou dále k dispozici čtyři gigabit LAN porty a připojení dalších periferií umožňují dva USB 3.0 porty. Zařízení vybaveno také jedním gigabit WAN portem, takže může sloužit i jako multifunkční router pro kabelové modemy CATV nebo FTTH.

Nezbytným doplňkem je špičkové řešení pro místní rádiovou síť, které zahrnuje nemodernější dostupné technologie pro vysoké přenosové rychlosti. U nových modelů AVM FRITZ!Box mají uživatelé k dispozici WiFi 4 × 4 dual-band Wireless AC + N s Multi-User MIMO s přenosovými rychlostmi až 1733 Mb/s + 800 Mb/s. Samozřejmě nechybí ani zpětná kompatibilita se staršími WiFi standardy.

Zařízení nabízí rovněž bohaté funkce pro vysoce kvalitní telefonii (IP, analog, ISDN) s podporou bezdrátových přístrojů DECT. Jako koncové zařízení slouží multifunkční telefonní přístroj AVM FRITZ!Fon, který v sobě kombinuje DECT telefon s rozšířením CAT-iq pro HD telefonii pro komfortní integraci telefonních a internetových služeb.

K velké oblibě produktů AVM významně přispívá také jejich snadná použitelnost., která je zvláště důležitá u produktů primárně určených pro domácnosti a menší firmy. U všech zařízení AVM je proto kladen velký důraz na jednoduchou instalaci, konfiguraci a obsluhu. Díky tomu mohou i málo zkušení uživatelé bez problémů využívat všechny dostupné funkční možnosti produktů AVM FRITZ!.