NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

AVA Charging: Nokia představuje novou SaaS službu

Nokia 5G and IoT monetization

Nokia představila svůj nejnovější Software-as-a-Service (SaaS), AVA Charging, aby pomohla poskytovatelům komunikačních služeb (CSP) a podnikům rychle komercializovat nové nabídky pro případy použití 5G a internetu věcí.

Nokia AVA* Charging využívá software spotřebovávaný na vyžádání prostřednictvím modelu založeného na předplatném a zahrnuje business intelligence odvozenou od stovek zákaznických zapojení, aby umožnily rychlé zpeněžení služeb 5G a internetu věcí. AVA poskytuje „Intelligence Everywhere“ prostřednictvím umělé inteligence, strojového učení, no code konfigurace, otevřených API, multi-cloudové orchestrace a digitálních ekosystémů.

Nokia AVA Charging urychluje dobu uvedení nových služeb CSP na trh prostřednictvím automatizace a konfigurovatelnosti nabíjení bez kódu; je vysoce škálovatelná a podporuje prostředí s více než 150 miliony předplatitelů; a mohou být použity CSP k monetizaci spotřebitelských služeb, jako je cloudové hraní, a také podnikových služeb pro vertikální trhy, včetně veřejných služeb, logistiky a zdravotnictví.

Novou nabídku SaaS lze integrovat s funkcemi základní sítě 5G Standalone v prostředí různých výrobců, aby podporovaly nové komerční modely zpoplatnění založené na různých faktorech, včetně nízké latence, vysoké propustnosti, hustoty zařízení a umístění. Lze jej rychle nasadit pro poskytovatele internetových služeb a podniky a vyhne se potížím s údržbou a aktualizacemi softwaru na místě.

Může být také dodáván jako součást řešení Nokia / Qvantel Digital Monetization Solution as a Service, které kombinuje Flex BSS společnosti Qvantel a Nokia AVA Charging. To umožňuje poskytovatelům internetových služeb rychlý přístup k tomu, aby měli samostatný zásobník BSS pro podporu nových příležitostí 5G a užívali si rychlejšího uvedení na trh a agility, kterou umožňuje konfigurovatelnost bez kódu.

Nokia AVA Charging je osmou službou SaaS společnosti Nokia a následuje po spuštění Nokia AVA Network Data Analytics a Nokia AVA for Energy začátkem tohoto roku.

John Abraham, hlavní analytik společnosti Analysys Mason, řekl: „Včasná nabídka společnosti Nokia no code zpoplatnění založeného na SaaS urychlí monetizaci pro poskytovatele internetových služeb, kteří si uvědomují potřebu transformovat své systémy pro 5G, ale váhají kvůli zdlouhavým transformačním cyklům BSS a složitosti integrace sítě 5G.”

Mark Bunn, senior viceprezident pro cloudové a síťové služby společnosti Nokia, řekl: „Tento nejnovější přírůstek do našeho arzenálu SaaS podporuje poskytovatele internetových služeb a podniky v tom, aby měli dynamickou digitální infrastrukturu prostřednictvím síťových komponent 5G dodávaných jako SaaS; a poskytuje jim nezbytný obchodní model s průběžnými platbami a s platbou podle růstu, který jim pomůže dosáhnout požadovaných obchodních výsledků.“

*Automatizace, vizualizace a analytika

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »