NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

America Movil uvede letos na některých latinskoamerických trzích 5G

america movil

Mexická telekomunikační skupina America Movil, telekomunikační gigant ovládaný rodinou miliardáře Carlosa Slima, očekává, že do konce roku uvede na určitých latinskoamerických trzích technologii 5G, uvedl během konferenčního hovoru s investory generální ředitel společnosti Daniel Hajj.

“V Mexiku si myslím, že do konce letošního roku uvedeme [5G]. V Brazílii to stále nevíme, protože tam budou aukce spektra,“ řekl.

Hajj uvedl, že společnost v současné době pracuje na virtualizaci sítě a připravuje síťovou infrastrukturu pro spuštění 5G v Brazílii, jakmile společnost zajistí spektrum.

Manažer také zdůraznil, že počáteční uvedení 5G na brazilský trh nebude velké.

“V Mexiku a Brazílii máme 4,5 G a funguje to velmi dobře. Máme velmi dobré rychlosti. S tím jsme ok,“ řekl Hajj.

Společnost očekává investiční výdaje za rok ve výši 8,5 miliardy dolarů, stejně jako loni. Investice bude zaměřena na nasazení vláken v Mexiku, Kolumbii, Brazílii a na dalších trzích.

America Movil skončil čtvrtý kvartál s 278 miliony předplatitelů bezdrátových sítí a s 1,9 miliony paušálních přírůstků během čtvrtletí. Telco zaznamenalo v Brazílii 1,2 milionu nových předplatitelů.

Čistý zisk meziročně vzrostl o 63,4% na 1,14 miliardy USD.

Společnost America Movil, která působí v Mexiku a ve většině zemí Latinské Ameriky, nedávno uvedla na trh technologii 5G v Rakousku, kde řídí místního operátora Telekom Austria.

Dceřiná společnost Telekom Austria A1 komerčně zahájila služby 5G začátkem tohoto měsíce. Síť A1 5G pokryje 350 míst ve 129 obcích v Rakousku.

Společnost prohlašuje, že „A1 5Giganetwork“ bude největší sítí 5G v Rakousku s rozlohou 54 000 čtverečních kilometrů.

A1 získal 5G spektrum v pásmu 3,5 GHz v březnu 2019.

Zdroj: rcrwireless.com

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »