NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

America Movil pokrývá 5G sítí 40 mexických měst

America Movil 5G

5G síť mexické telekomunikační skupiny America Movil v současnosti dosahuje do 40 měst po celé zemi, uvedl generální ředitel společnosti Daniel Hajj během konferenčního hovoru s investory. Vedoucí pracovníci uvedli, že zaznamenávají solidní migraci uživatelů ze 4G na 5G, což zvyšuje průměrný příjem na uživatele (ARPU) telekomunikací.

Hajj také řekl, že America Movil očekává, že se do konce tohoto roku s 5G dostane do hlavních měst v Mexiku a Brazílii, a poznamenal, že telekomunikační společnost také zvažovala možnost nabídnout technologii 5G FWA na brazilském trhu.

COO společnosti American Movil Oscar Von Hauske již dříve uvedl, že cílem společnosti je mít do konce letošního roku pokryto téměř 100 mexických měst technologií 5G.

V únoru společnost America Movil spustila služby 5G v 18 největších městech Mexika a oslovila více než 48 milionů lidí.

Společnost, která působí v segmentu mobilních telefonů prostřednictvím značky Telcel, původně spustila 5G mimo jiné v Mexico City, Monterrey, Guadalajara, Tijuana a Puebla.

America Movil působí na nejméně 10 trzích, zejména v Latinské Americe. V Evropě telco částečně vlastní nizozemskou telco KPN a rakouského operátora Telekom Austria.

Hajj řekl, že spuštění 5G v Kolumbii bude trvat déle, protože America Movil v současné době nemá frekvence pro spuštění této technologie.

Konkurenční operátor AT&T Mexico původně v prosinci minulého roku spustil v Mexiku služby 5G s využitím spektra v pásmu 2,5 GHz, přičemž počáteční pokrytí bylo omezeno na okresy Cuauhtémoc a Neapol v Mexico City. V květnu společnost AT&T Mexico oznámila spuštění své sítě 5G v Mexico City, Guadalajara a Monterrey. Telekomunikační společnost uvedla, že očekává, že její síťová infrastruktura 5G dosáhne do konce roku 2022 25 nových měst po celém Mexiku.

Začátkem tohoto měsíce Nokia uvedla, že byla také vybrána jako strategický partner pro 5G Innovation Lab společnosti AT&T Mexico s cílem prozkoumat vývoj případů použití 5G vhodných pro Mexiko. Projekt probíhá a očekává se, že bude dokončen koncem tohoto roku.

V rámci dohody poskytne Nokia zařízení ze svého energeticky účinného portfolia 5G AirScale RAN, poháněného nejnovější čipovou sadou ReefShark System-on-Chip. Nokia také poskytne konektivitu pro služby 3G a 4G LTE pomocí stejného hardwaru a zároveň nabídne cestu k upgradu na 5G.

Mexický operátor Movistar, vlastněný španělskou telekomunikační společností Telefonica, mezitím dříve uvedl, že zvažuje spuštění služeb 5G prostřednictvím dohody o sdílení sítě s AT&T.

Začátkem tohoto roku mexický telekomunikační regulátor IFT potvrdil, že aukce 5G spektra pro mobilní služby se uskuteční během roku 2022.

Aukce 5G byla zahrnuta do pracovního plánu na rok 2022, který nastiňuje nabídkový proces pro bloky spektra v pásmech 600 MHz, 3,3 GHz a 3,5 GHz a také v pásmu L.

Zdroj: rcrwireless.com

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz
telekomunikace

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz

Společnost Rakuten Mobile potvrdila spuštění komerčních služeb prostřednictvím spektra 700 MHz. Spektrum, přezdívané „platinové pásmo“, bylo přiděleno ministerstvem vnitra a komunikací země. Ve svém oznámení

ČÍST DÁLE »
Rozhovor Monitoring sítí pro ISP
telekomunikace

Rozhovor: Monitoring sítí pro ISP

Na detaily monitoringu sítí pro ISP jsme se zeptali specialisty na síťový monitoring Matěje Pavelky, zakladatele společnosti FLOWCUTTER. V čem je síla monitoringu sítě pro

ČÍST DÁLE »