NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

5G mobilní opakovače, které řeší problémy malých a středních podniků s mobilním pokrytím

MultiSite Repeater

Společnost Zyxel Networks představila dva nové 5G NR komerční opakovače MagicOffice a MultiSite. Tyto produkty řeší problémy s pokrytím, jako jsou např. přerušené hovory, pomalý přenos dat a špatný příjem, v komerčních objektech, vícepodlažních budovách, podzemních prostorách atd.

Mobilní komunikace dnes v pracovním i soukromém životě hraje velmi důležitou roli, a proto špatný příjem mobilního signálu například v obchodech, na parkovištích, u dobíjecích stanic pro elektromobily nebo v kancelářích může rychle vést k nespokojenosti zákazníků nebo k poklesu produktivity. A právě tyto problémy řeší naše opakovače, které dokáží kompletně pokrýt více podlaží, podzemní prostory a další místa se slabým mobilním signálem.

Cenově dostupné řešení a snadné nastavení

Tradiční opakovače se často vyznačují vysokými nároky na prostor a složitou instalací vyžadující odborné zkušenosti. Ani jedno z toho však neplatí pro komerční opakovače MagicOffice a MultiSite od společnosti Zyxel, které automaticky detekují izolační hodnotu, zajišťují optimální zesílení signálu a pravidelně se přizpůsobují případným změnám.

Opakovač MagicOffice se ideálně hodí pro menší pracoviště nebo komerční prostory s plochou do 900 m², zatímco model MultiSite je primárně určen k pokrytí vícepodlažních budov o ploše až 25 200 m². Pokud je nutné signál zesílit napříč více lokalitami nebo podlažími, lze pomocí cenově dostupných koaxiálních kabelů kaskádově propojit až 7 opakovačů MultiSite. Všechny jsou pak centrálně řízeny z jednoho rozhraní, což výrazně usnadňuje jejich instalaci, správu a údržbu a navíc šetří čas i náklady.

Vyšší výkon a širší uplatnění

Opakovače Zyxel mají špičkové parametry zesílení signálu, díky čemuž jsou extrémně efektivní v místech se slabším mobilním signálem. Ve srovnání s většinou jiných opakovačů, které k provozu potřebují mobilní signál o síle alespoň tří nebo čtyř „čárek“, opakovače Zyxel fungují již při signálu o síle dvou až tří „čárek“. V prostorách s velmi špatným signálem o síle pouhé jedné „čárky“ nebo v místech s nulovým pokrytím, jako jsou např. tunely, lze k zajištění signálu model MultiSite kombinovat s patentovaným opakovačem SymmRepeaterEnterprise od společnosti Zyxel.

Eliminace echa a bezpečný provoz

Opakovače využívají patentovanou technologii společnosti Zyxel pro eliminaci echa, pomocí které automaticky detekují veškeré problémy s oscilací a výkonem. Po jejich detekci opakovače automaticky a bez nutnosti manuálního zásahu přizpůsobí svůj výstupní výkon, což šetří čas i práci spojenou s údržbou. A díky provedení „network safe“ se navíc opakovače kvůli udržení stabilní kvality komunikace automaticky přizpůsobí výkonu okolních sítí operátorů.

TZ

@RadekVyskovsky

Obrázek: Zyxel