NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

4iG prodává mobilní infrastrukturu Digi Hungary

Chain bridge, Budapest

Antenna Hungária dosáhla dohody o prodeji společnosti MIS Omega Mobilhálózat, která vlastní mobilní infrastrukturu Digi.

Společnost, která je dceřinou společností 4iG, získala státní Pro-M za 68 miliard HUF (198 milionů dolarů).

Dohoda znamená, že Pro-M získá 2 500 věží, aktivních i pasivních rádiových sítí, plus práva a licence na spektrum pro využívání frekvenčního pásma 1800 MHz.

4iG jednala s několika kupci, než dosáhla dohody s Pro-M.

Pro-M se chystá zaplatit za aktiva ve třech splátkách do 31. července 2024, přičemž dohoda zahrnuje náklady na jednoroční provoz a náklady na vybudování nové hlavní sítě pro infrastrukturu věží.

Pro-M je dceřinou společností NISZ National Infocommunications Services Company a je také poskytovatelem telekomunikačních služeb pro maďarské tísňové služby.

Loni se 4iG spolu se státním Corvinusem dohodly na akvizici maďarské obchodní jednotky Vodafone v hodnotě 1,8 miliardy dolarů. Obchod byl uzavřen v únoru.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »