NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

24portový switch s centralizovanou správou Omada SDN

TP-Link JetStream TL-SG3428X

Nový 24portový řízený switch TP-Link JetStream TL-SG3428X disponuje 4 sloty 10GE SFP+ a kromě toho se může chlubit například podporou centralizované správy Omada SDN.

Bleskurychlé odchozí připojení Switch, tedy přepínač TL-SG3428X nabízí především podnikovým uživatelům například 4 sloty SFP+ s rychlostí 10 Gbit/s, jež umožňují vysoce propustné širokopásmové připojení a také přepínací kapacitu bez blokování. Kromě toho je součástí praktického serverového (rackového) „balení“ 1U také 24 gigabitových portů RJ45, které poskytují vysokorychlostní a spolehlivě stabilní spojení s dalšími switchi a zařízeními.

Centralizovaná správa síťových zařízení Nový switch od TP-Linku spadá pod platformu Omada SDN (Software Defined Networking) a nabízí stoprocentně centralizovanou správu přístupových bodů, switchů (přepínačů) a síťových bran (gateway). A to až pro 500 zařízení a 15 tisíc klientů. To znamená maximální pohodlí a snadnou správu pro síťové administrátory i IT oddělení firem různých velikostí. Pokud v kombinaci se switchem využijete cloudový kontroler Omada, můžete využít funkci Zero-Touch Provisioning, a podnikovou síť tak spravovat na dálku, odkudkoliv na světě. Součástí centralizované správy je také inteligentní monitorování sítě.

Pokročilé možnosti správy rozšiřují ještě webové rozhraní, CLI (konzolový port, Telnet, SSH), protokol SNMP, standard RMON a funkce Dual Image.

Statické směrování i robustní zabezpečení Podporovaná funkce statického směrování pomáhá směrovat tok dat po lokální síti, čímž je postaráno o efektivnější využívání síťových prostředků.

K dispozici jsou také prvky bohatého a robustního zabezpečení, a to včetně funkce vázání na adresu IP-MAC, ACL, zabezpečení portů, ochrany proti útokům DoS, funkce Storm Control, funkce DHCP Snooping, ověřování protokolem 802.1X, Radius a dalších prvků.

Novinka podporuje také širokou škálu funkcí na vrstvách L2+ a L3, díky čemuž mohou podniky na těchto zařízeních budovat vysoce škálovatelnou a robustní síť, což je spolehlivé a efektivní řešení například i pro vzdělávací instituce nebo poskytovatele internetového připojení.

TZ

@RadekVyskovsky