NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Žebříček 5G dodavatelů od společnosti Gartner ukazuje, že Ericsson je na špičce

Magic Quadrant for 5G Network Infrastructure for Communications Service Providers

Nokia a Huawei se připojily k Ericssonu na seznamu 5G lídrů podle Gartneru.

Ve svém nejnovějším hodnocení 5G „magickém kvadrantu“ společnost Gartner označila společnost Ericsson za výjimečného poskytovatele síťové infrastruktury a komunikačních služeb, čímž ho postavila před čínskou společnost Huawei a finskou Nokii, jediné další společnosti, které podle zprávy společnost Gartner označila jako „leadery“ v této oblasti.

Některé ze silných stránek Ericssonu, jak je podrobně popsal Gartner, zahrnují jeho vylepšení týkající se dynamického sdílení spektra (DSS) a Uplink Booster, stejně jako potvrzení dodavatele ze srpna 2020 na 100 komerčních 5G dohod s různými CSP.

„Na základě našeho počítání,“ uvádí se ve zprávě, „má Ericsson také největší počet 5G obchodů, které lze odvodit z jeho silného produktového portfolia a možností provádění.“

Gartner konečně také poukázal na zařízení RAN společnosti Ericsson, které je v provozu od roku 2015 a naposledy bylo vybráno společností du ze Spojených arabských emirátů a které lze pomocí aktualizace softwaru upgradovat na 5G New Radio (NR), což přináší jedinečnou úroveň flexibility, která vyústila v rychlejší zavedení 5G pro zákazníky.

Navzdory flexibilitě, pokud jde o upgrady zařízení RAN, čelil Ericsson zejména kritice ze strany CSP ohledně nedostatečné flexibility v jiných oblastech. Například CSP se museli přizpůsobit spíše funkcím, plánu a prioritám Ericssonu, než naopak.

Ve srovnání s některými konkurenty navíc Ericsson podle Gartneru trpí užším portfoliem rádiových jednotek a pomalejší podporou funkcí.

„Například,“ pokračovala zpráva, „to zahrnuje počet massive MIMO, IBW 400 MHz massive MIMO a 5G microcell.“

Zpráva rovněž poskytla širší představu o globálním zavedení 5G, přičemž odkazovala na odhad GSA, že od srpna 2020 bylo komerčně spuštěno více než 90 sítí 5G kompatibilních s 3GPP ve 38 zemích / teritoriích.

Zatímco Ericsson, Huawei a Nokia byli jedinými prodejci, kteří dosáhli statusu „leader“, Samsung, ZTE a NEC byly považovány za „vizionáře“ a Cisco, Fujitsu, Mavenir a FiberHome Telecommunication Technologies byly považovány za „specializované hráče“.

Zdroj: rcrwireless.com

3G konec
telekomunikace

Slovak Telecom ukončuje provoz 3G sítě

Slovak Telekom dokončil vypínání své 3G sítě. Operátor 23. listopadu oznámil, že službu v posledních 39 okresech vypnul. Společnost Slovak Telekom, kterou vlastní Deutsche Telekom,

ČÍST DÁLE »
5G ČR pokrytí 2025
telekomunikace

Srbsko uspořádá příští rok aukci 5G

Srbská vláda plánuje příští rok vydražit spektrum pro služby 5G. Jak uvádí místní publikace Tanjug, srbský ministr IT Mihailo Jovanović oznámil plány během zahájení konference

ČÍST DÁLE »