NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Žebříček 5G dodavatelů od společnosti Gartner ukazuje, že Ericsson je na špičce

Magic Quadrant for 5G Network Infrastructure for Communications Service Providers

Nokia a Huawei se připojily k Ericssonu na seznamu 5G lídrů podle Gartneru.

Ve svém nejnovějším hodnocení 5G „magickém kvadrantu“ společnost Gartner označila společnost Ericsson za výjimečného poskytovatele síťové infrastruktury a komunikačních služeb, čímž ho postavila před čínskou společnost Huawei a finskou Nokii, jediné další společnosti, které podle zprávy společnost Gartner označila jako „leadery“ v této oblasti.

Některé ze silných stránek Ericssonu, jak je podrobně popsal Gartner, zahrnují jeho vylepšení týkající se dynamického sdílení spektra (DSS) a Uplink Booster, stejně jako potvrzení dodavatele ze srpna 2020 na 100 komerčních 5G dohod s různými CSP.

„Na základě našeho počítání,“ uvádí se ve zprávě, „má Ericsson také největší počet 5G obchodů, které lze odvodit z jeho silného produktového portfolia a možností provádění.“

Gartner konečně také poukázal na zařízení RAN společnosti Ericsson, které je v provozu od roku 2015 a naposledy bylo vybráno společností du ze Spojených arabských emirátů a které lze pomocí aktualizace softwaru upgradovat na 5G New Radio (NR), což přináší jedinečnou úroveň flexibility, která vyústila v rychlejší zavedení 5G pro zákazníky.

Navzdory flexibilitě, pokud jde o upgrady zařízení RAN, čelil Ericsson zejména kritice ze strany CSP ohledně nedostatečné flexibility v jiných oblastech. Například CSP se museli přizpůsobit spíše funkcím, plánu a prioritám Ericssonu, než naopak.

Ve srovnání s některými konkurenty navíc Ericsson podle Gartneru trpí užším portfoliem rádiových jednotek a pomalejší podporou funkcí.

„Například,“ pokračovala zpráva, „to zahrnuje počet massive MIMO, IBW 400 MHz massive MIMO a 5G microcell.“

Zpráva rovněž poskytla širší představu o globálním zavedení 5G, přičemž odkazovala na odhad GSA, že od srpna 2020 bylo komerčně spuštěno více než 90 sítí 5G kompatibilních s 3GPP ve 38 zemích / teritoriích.

Zatímco Ericsson, Huawei a Nokia byli jedinými prodejci, kteří dosáhli statusu „leader“, Samsung, ZTE a NEC byly považovány za „vizionáře“ a Cisco, Fujitsu, Mavenir a FiberHome Telecommunication Technologies byly považovány za „specializované hráče“.

Zdroj: rcrwireless.com

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »