NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Zařízení pro bezpečné sítě SD-WAN pro prostředí průmyslových provozních technologií

FortiGate Rugged 60F

Společnost Fortinet představila nové Next generation firewally v odolném provedení – FortiGate Rugged 60F a FortiGate Rugged 60F s integrovaným LTE. Jedná se o první bezpečná SD-WAN zařízení na trhu certifikovaná pro využití v prostředí provozních technologií (OT). Tyto odolné verze platformy FortiGate umožňují jednoduše zavést špičkové řešení softwarově definované sítě WAN u provozních technologií v místech, kde to dosud nebylo možné – například v energetice, průmyslové výrobě nebo dopravě.

OT sítě vyžadují specializovaná řešení

Ve způsobu, jakým provozní prostředí generují a shromažďují data, dochází k zásadním posunům. Odvětví, jako je průmyslová výroba, energetika a veřejné služby, ropný a plynárenský průmysl a další kritická infrastruktura, tradičně využívala pro bezpečné a spolehlivé připojení svých vzdálených lokalit drahé pronajaté okruhy nebo MPLS. Softwarově definovaná síť WAN (SD-WAN) představuje pro OT moderní řešení, které umožňuje zlepšit uživatelskou zkušenost, zjednodušit správu a snížit celkové náklady na vlastnictví. Zavedení takové technologie však vyžaduje řešení, které bude splňovat specifické nároky provozních prostředí, včetně prostorových, energetických, bezpečnostních a fyzikálních.

SD-WAN do nových prostředí

Platforma FortiGate Rugged 60F je první odolné zařízení svého druhu pro zavedení bezpečné SD-WAN v OT prostředí. Jeho hlavní charakteristiky jsou následující:

  • Kompaktní provedení: FortiGate Rugged 60F spojuje funkce špičkové SD-WAN, pokročilého směrování a zabezpečení next generation firewallem do jediného kompaktního zařízení, které lze nasadit i ve stísněných prostorách. To má výhodu i ve snížení nákladů a zjednodušení provozu pro síťové analytiky.
  • Flexibilní možnosti montáže a napájení: Zařízení FortiGate Rugged 60F je určené speciálně pro nasazení v menších OT lokacích, které vyžadují odlišné způsoby montáže a napájení než tradiční přístrojové skříně pro IT zařízení.
  • Zvýšená odolnost: Zařízení FortiGate Rugged 60F je konstruované pro provoz v náročných podmínkách, jako jsou extrémní teploty, elektromagnetické rušení, vysoká vlhkost a extrémní nebo trvalé vibrace.
  • Integrované připojení přes LTE: Pro odloučené lokality nabízí FortiGate Rugged 60F volitelně integrované LTE jako další možnost připojení WAN a také jednodušší nasazení a provoz.

Špičkový výkon pro provozní systémy

Vedle toho, že je platforma FortiGate Rugged 60F jediným zařízením pro Secure SD-WAN certifikovaným pro provoz v prostředích OT, poskytuje i nejvyšší úroveň zabezpečení a síťového výkonu. Patentovaný čip společnosti Fortinet SOC4 SD-WAN ASIC umožňuje zařízení FortiGate Rugged 60F zajišťovat ochranu s minimálním zpožděním, včetně dešifrování SSL, a dosahovat vyšší kapacity zabezpečeného připojení IPsec VPN nad integrovanými funkcemi SD-WAN, které jsou centrálně spravované prostřednictvím intuitivního nástroje SD-WAN Orchestrator. Kvality řešení společnosti Fortinet potvrzují i nezávislé analýzy. Fortinet byl zařazen mezi lídry trhu jak v Gartner magickém kvadrantu pro síťové firewally, tak pro WAN Edge infrastrukturu. Nejnovější odolná zařízení vychází z dlouholetých zkušeností společnosti Fortinet s vývojem řešení, která vychází vstříc specifickým potřebám, požadavkům a omezením prostředí provozních technologií.

Bezpečnostně orientované sítě pro provozní systémy

Fortinet nabízí bezpečnostně orientovaný přístup k SD-WAN, který spojuje síťové a bezpečnostní funkce do jediného řešení Secure SD-WAN s centralizovanou správou. Ve spojení s bezpečnostní architekturou Fortinet Security Fabric získávají zákazníci jediné řešení, které pokrývá celou konvergovanou IT-OT síť, odstraňuje bezpečnostní nedostatky OT a poskytuje ucelený přehled a zjednodušenou správu. Celá produktová řada FortiGate poskytuje kontrolu nad zabezpečením a přehled o OT sítích. Dnes představené modely v odolném provedení umožňují využít tyto schopnosti na ropných plošinách, v trafostanicích, ve výrobních provozech, v námořní nákladní přepravě a jiných náročných podmínkách.

Megafon
telekomunikace

Rostelcom chce zpečetit akvizici Megafonu

Ruský mobilní operátor Rostelcom má údajně zájem získat Megafon. CNews píše, že potenciální obchod se projednává na vládní úrovni. Státem vlastněný Rostelcom již vlastní jiného

ČÍST DÁLE »