NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

WiFi nové generace přichází

Router Archer AX6000

TP-Link představuje svůj první router s podporou nového komunikačního standardu WiFi 6 – Archer AX6000. Hry, streamování 4K/8K, inteligentní domácí zařízení a všechny AR/VR vyžadují vysokou rychlost i odezvu, vytvářejí zpoždění a rádiovou síť značně zahlcují. K vyřešení tohoto problému byl vytvořen standard 802.11ax (také známý jako WiFi 6), vysoce účinný standard pro WiFi příští generace. Nyní lze současně připojit více zařízení a využívat optimální rychlosti pro každé z nich.

Co je WiFi 6?

WiFi 6 je standardem nové generace rádiové komunikace na bázi WLAN. Setkat se lze i s názvy „AX WiFi“ nebo „802.11ax WiFi“. WiFi 6 je vylepšená verze standardu 802.11ac, se kterým je zpětně kompatibilní, a byl iniciován v reakci na rostoucí počet zařízení na světě. Pokud vlastníte zařízení pro virtuální realitu (VR), více inteligentních domácích zařízení nebo máte ve své domácnosti pouze velké množství zařízení, pak router s WiFi 6 je nejlepším zařízením pro bezdrátovou komunikaci. Kromě vyšší přenosové rychlosti, až 9,6 Gb/s, je schopen obsluhovat až 4× více zařízení najednou.

Silné srdce

Aby byl zajištěn rychlý přenosu dat a jejích řízení, je nový router Archer AX6000 vybaven čtyřjádrovým procesorem s 64bitovou architekturou, taktem 1,8 GHz a dvěma koprocesory. Tím je prakticky eliminována latence a zajištěn přenos bez kolísání rychlosti.

Rychlost

Přenos dat je díky WiFi 6 neuvěřitelně rychlý a v kombinaci dvou pásem dosahuje nových rekordů, až 5952 Mbit/s. Archer AX6000 dosahuje rychlosti až 1148 Mb/s v pásmu 2,4 GHz a až 4804 Mb/s v pásmu 5 GHz. To je možné díky novým technologiím souvisejících se standardem 802.11ax, jako jsou například 1024QAM a Long OFDM Symbol.

Široké pokrytí a méně rušení

Archer AX6000 je vybaven osmi externími anténami s vysokým ziskem a je schopen pokrýt WiFi signálem běžný rodinný dům. Nová technologie BSS Color pak zajišťuje hladké a stabilní spojení tím, že eliminuje rušení signálu od vašich sousedů, zatímco Beamforming a Rangeboost poskytují silnější signál pro konkrétní zařízení a ve větší vzdálenosti.

Router Archer AX6000 využívá technologie 8 × 8 MU-MIMO a Airtime Fairness s cílem vyvážit nároky jednotlivých zařízení na rychlost a přenos. Inteligentní způsoby řízení určují, jakým způsobem bude router přidělovat své vysílací kapacity a distribuovat vyčleněné Wi-Fi streamy každému zařízení.

Jde to i po kabelu

Router je vybaven osmi gigabitovými porty sítě Ethernet, jedním WAN portem o rychlosti 2,5 Gb/s a dvěma porty USB 3.0 typu A a typu C. Kabelové připojení se využije pro připojení k domácímu serveru, uložišti NAS, chytrým televizorům a herním konzolím. USB porty pak lze využít pro sdílenou tiskárnu nebo připojení externího disku.

Vestavěný bezpečnostní systém

Součástí routeru je také bezpečnostní řešení TP-Link HomeCare s řadou bezpečnostních funkcí. Ty jsou schopné chránit síťové prostředí před škodlivými hrozbami, které mohou proniknout do systému například při stahování nebo sdílení souborů nebo před nejnovějšími kybernetickými hrozbami. To vše díky výkonnému zabezpečení, které zahrnuje antimalwarovou ochranu, antivirový software, sofistikovanou rodičovskou kontrolu, QoS a ochranu proti neoprávněnému přístupu.

Konference Metro'24 Rock Line
telekomunikace

Konference Metro’24 Rock Line

Účastníci konference Metro’24 Rock Line se v AquaCity Poprad dozvědí, jak navrhnout inteligentní čtvrti a budovy, aby splňovaly ta nejvyšší kritéria komfortního, bezpečného a efektivního

ČÍST DÁLE »