NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Třípásmový přístupový bod WAX630

Třípásmový přístupový bod WAX630

Společnost NETGEAR představila nový třípásmový multigigabitový Wi-Fi 6 přístupový bod AX6000 (WAX630) spravovaný prostřednictvím služby Insight. Rodina přístupových bodů s Wi-Fi 6 spravovaných službou NETGEAR Insight se tak rozrostla o čtvrtého člena.

Třípásmový přístupový bod WAX630 je navržen tak, aby poskytoval maximální Wi-Fi výkon zejména malým a středním firmám. Hodí se především do prostředí s otevřeným prostorem, kde je potřeba zajistit souběžné Wi-Fi připojení velkému počtu uživatelů. Výhody nového přístupového bodu proto ocení typicky školy, výrobní závody, sklady nebo kancelářské prostory středně velkých firem.

Pokročilé funkce a kompatibilita

NETGEAR WAX630 přináší prémiovou Wi-Fi 6 (802.11ax) nové generace a ve srovnání s Wi-Fi 5 (802.11ac) přináší až o 40 % vyšší rychlost každému připojenému zařízení.1 Je kompatibilní s dalšími přístupovými body NETGEAR spravovanými službou Insight, včetně modelů s Wi-Fi 5 (WAC510, WAC540) a Wi-Fi 6 (WAX610, WAX610Y, WAX620). Novinka navíc umožňuje vzájemné propojení přístupových bodů pomocí technologie Instant Mesh – bezdrátové backhaulové technologie společnosti NETGEAR.2 Model WAX630 je dále vybaven dvěma ethernetovými porty – jedním gigabitovým ethernetovým portem a jedním 2,5gigabitovým ethernetovým portem Power-over-Ethernet (PoE ++).

Přístupový bod WAX630 také umožňuje až 12 streamů (4×4 v každém pásmu), přičemž všechna tři pásma podporují Wi-Fi 6 a každá jednotka je schopna dodávat agregovanou datovou propustnost až 6,0 Gb/s. Unikátní třípásmové řešení, navržené speciálně pro nasazení v prostředí s vysokou hustotou klientských zařízení, umožňuje buď jedno vyhrazené pásmo pro bezdrátový backhaul se dvěma fronthaulovými pásmy pro klientská zařízení, nebo 2,5Gb/s kabelový backhaul se třemi fronthaulovými pásmy pro připojení klientských zařízení. Díky tomu se NETGEAR WAX630 řadí mezi nejuniverzálnější a nejvýkonnější přístupové body v oboru.

Vzdálená správa a robustní zabezpečení

Služba NETGEAR Insight umožňuje správu WAX630 a dalších zařízení přes mobilní aplikaci nebo prohlížeč. Přes Insight mohou prodejci a poskytovatelé spravovaných služeb (MSP) vzdáleně nastavovat, monitorovat a udržovat síť zákazníků.

NETGEAR WAX630 poskytuje robustní zabezpečení sítě Wi-Fi podnikové třídy se 128bitovým až 192bitovým šifrováním WPA3, možností nastavení VLAN a až šestnácti různých SSID.

Cena a dostupnost

Přístupový bod WAX620 je možné zakoupit v síti obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu 8.390 Kč s DPH (329 eur).

Guam
telekomunikace

Guamské GTA spouští služby 5G

Guamské telco GTA spustilo na ostrově služby 5G poté, co byla 17. listopadu jeho síť spuštěna. Znamená to, že území USA, které má téměř 170

ČÍST DÁLE »