NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

TIM Brasil zahajuje zavádění sítí 5G se společnostmi Ericsson a Huawei

Brazil map 5G

Brazilský operátor TIM potvrdil, že Ericsson a Huawei budou dodavateli zařízení pro jeho 5G síť.

CTIO operátora, Leonardo Capdeville, potvrdil, že záměrem společnosti je spustit službu 5G před termínem stanoveným v brazilských aukčních pravidlech, což je červenec 2022.

“Máme super krátký cíl, abychom byli schopni aktivovat hlavní města a federální distrikt do července,” řekl výkonný ředitel.

Obě společnosti se účastnily proofs-of-concept s TIM v Santa Catarina a Minas Gerais, v tomto pořadí.

Capdeville však navrhl, že v budoucích fázích zavádění 5G by mohli být vybráni další prodejci. „Je to nepřetržitý proces. Musíme začít s nimi, což neznamená, že TIM Brasil nebude analyzovat příležitosti. Musí to běžet, protože víme, že termín je velmi krátký,“ řekl.

V říjnu provedl TIM testy 5G Standalone (SA) sítě ve spolupráci se společnostmi Ericsson, Motorola a Qualcomm.

Datové připojení 5G NR CA SA bylo navázáno v komerční síti TIM spojené s její experimentální sítí 3,5 GHz, která agreguje nesouvislé spektrum v pásmech 700 MHz (n28) a 3,5 GHz (n78).

Výkon 5G NR CA byl dokončen pomocí infrastruktury Ericsson 5G SA RAN, chytrých telefonů Motorola s mobilními platformami Snapdragon 778G a 870 5G se systémy Snapdragon X53 a X55 5G Modem-RF.

Nedávno Brazílie získala ve své aukci spektra 5G celkem 47,2 miliardy realů (8,5 miliardy dolarů).

Prostřednictvím této aukce vláda přidělila spektrum v pásmech 700 MHz, 2,3 GHz, 3,5 GHz a 26 GHz.

Vláda poznamenala, že celková částka zahrnuje ceny za právo používat licence a investiční závazky vázané na každé pásmo a také zaplacenou prémii.

Hlavní mobilní operátoři v zemi, Vivo, Claro a TIM, si 5G spektrum zajistili, stejně jako telekomunikační operátoři Algar Telecom a Sercomtel. V aukci si zajistilo 5G spektrum také šest nových účastníků.

Společnost Vivo utratila více než 1,7 miliardy realů na získání licencí 5G, následuje Telefónica Vivo s více než 1,1 miliardami realů a TIM s celkovou investicí více než 1 miliarda realů. Vláda potvrdila, že tyto tři telekomunikační společnosti získaly spektrum v pásmech 2,3 GHz, 3,5 GHz a 26 GHz.

Pravidla dříve schválená telekomunikačním dohledem Anatel stanoví, že 5G by mělo být nasazeno v hlavních městech brazilských států do 31. července 2022.

Brazilská města s více než 500 000 obyvateli budou mít 5G do 31. července 2025, přičemž termín zavedení služby v lokalitách s více než 200 000 obyvateli je 31. července 2026. Brazilská města s více než 100 000 obyvateli budou mít 5G do 31. července 2027 a služba bude dostupná v lokalitách s více než 30 000 obyvateli do 31. července 2028.

Pravidla také zavazují operátory k pokrytí rozsáhlého severního regionu Amazonie širokopásmovým připojením, zejména pomocí kabelů z optických vláken položených v řekách, a vybudování samostatné zabezpečené sítě pro federální vládu.

Zdroj: rcrwireless.com

@RadekVyskovsky

Guam
telekomunikace

Guamské GTA spouští služby 5G

Guamské telco GTA spustilo na ostrově služby 5G poté, co byla 17. listopadu jeho síť spuštěna. Znamená to, že území USA, které má téměř 170

ČÍST DÁLE »