NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

TIM Brasil zahajuje zavádění sítí 5G se společnostmi Ericsson a Huawei

Brazil map 5G

Brazilský operátor TIM potvrdil, že Ericsson a Huawei budou dodavateli zařízení pro jeho 5G síť.

CTIO operátora, Leonardo Capdeville, potvrdil, že záměrem společnosti je spustit službu 5G před termínem stanoveným v brazilských aukčních pravidlech, což je červenec 2022.

“Máme super krátký cíl, abychom byli schopni aktivovat hlavní města a federální distrikt do července,” řekl výkonný ředitel.

Obě společnosti se účastnily proofs-of-concept s TIM v Santa Catarina a Minas Gerais, v tomto pořadí.

Capdeville však navrhl, že v budoucích fázích zavádění 5G by mohli být vybráni další prodejci. „Je to nepřetržitý proces. Musíme začít s nimi, což neznamená, že TIM Brasil nebude analyzovat příležitosti. Musí to běžet, protože víme, že termín je velmi krátký,“ řekl.

V říjnu provedl TIM testy 5G Standalone (SA) sítě ve spolupráci se společnostmi Ericsson, Motorola a Qualcomm.

Datové připojení 5G NR CA SA bylo navázáno v komerční síti TIM spojené s její experimentální sítí 3,5 GHz, která agreguje nesouvislé spektrum v pásmech 700 MHz (n28) a 3,5 GHz (n78).

Výkon 5G NR CA byl dokončen pomocí infrastruktury Ericsson 5G SA RAN, chytrých telefonů Motorola s mobilními platformami Snapdragon 778G a 870 5G se systémy Snapdragon X53 a X55 5G Modem-RF.

Nedávno Brazílie získala ve své aukci spektra 5G celkem 47,2 miliardy realů (8,5 miliardy dolarů).

Prostřednictvím této aukce vláda přidělila spektrum v pásmech 700 MHz, 2,3 GHz, 3,5 GHz a 26 GHz.

Vláda poznamenala, že celková částka zahrnuje ceny za právo používat licence a investiční závazky vázané na každé pásmo a také zaplacenou prémii.

Hlavní mobilní operátoři v zemi, Vivo, Claro a TIM, si 5G spektrum zajistili, stejně jako telekomunikační operátoři Algar Telecom a Sercomtel. V aukci si zajistilo 5G spektrum také šest nových účastníků.

Společnost Vivo utratila více než 1,7 miliardy realů na získání licencí 5G, následuje Telefónica Vivo s více než 1,1 miliardami realů a TIM s celkovou investicí více než 1 miliarda realů. Vláda potvrdila, že tyto tři telekomunikační společnosti získaly spektrum v pásmech 2,3 GHz, 3,5 GHz a 26 GHz.

Pravidla dříve schválená telekomunikačním dohledem Anatel stanoví, že 5G by mělo být nasazeno v hlavních městech brazilských států do 31. července 2022.

Brazilská města s více než 500 000 obyvateli budou mít 5G do 31. července 2025, přičemž termín zavedení služby v lokalitách s více než 200 000 obyvateli je 31. července 2026. Brazilská města s více než 100 000 obyvateli budou mít 5G do 31. července 2027 a služba bude dostupná v lokalitách s více než 30 000 obyvateli do 31. července 2028.

Pravidla také zavazují operátory k pokrytí rozsáhlého severního regionu Amazonie širokopásmovým připojením, zejména pomocí kabelů z optických vláken položených v řekách, a vybudování samostatné zabezpečené sítě pro federální vládu.

Zdroj: rcrwireless.com

@RadekVyskovsky

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz
telekomunikace

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz

Společnost Rakuten Mobile potvrdila spuštění komerčních služeb prostřednictvím spektra 700 MHz. Spektrum, přezdívané „platinové pásmo“, bylo přiděleno ministerstvem vnitra a komunikací země. Ve svém oznámení

ČÍST DÁLE »
Rozhovor Monitoring sítí pro ISP
telekomunikace

Rozhovor: Monitoring sítí pro ISP

Na detaily monitoringu sítí pro ISP jsme se zeptali specialisty na síťový monitoring Matěje Pavelky, zakladatele společnosti FLOWCUTTER. V čem je síla monitoringu sítě pro

ČÍST DÁLE »