NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Telefónica pokryje 5G 50% německé populace do konce roku 2022

5G Telefónica Deutschland O2

Německý operátor Telefónica Deutschland/O2 uvedl, že očekává, že se svou službou 5G do konce příštího roku osloví 50% populace země.

Do konce letošního roku má operátor za cíl oslovit 30% německé populace technologií 5G, zatímco celostátní pokrytí 5G se očekává do konce roku 2025.

Telefónica Deutschland/O2 uvedla, že expanze 5G bude založena především na spektru 3,6 GHz a do konce roku 2022 bude vyžadovat investici přibližně 4 miliardy eur.

Operátor, který aktuálně každý týden aktivuje kolem 180 5G antén, uvedl, že již nasadil 3 000 5G antén na frekvenci 3,6 GHz a v roce 2021 si klade za cíl postavit kolem 5 000 dalších 5G antén ve frekvenčním pásmu 3,6 GHz.

„Stejně jako u 2G, 3G a 4G přinášíme v Německu také 5G prostřednictvím rychlého rozšiřování sítě, miliardových investic do sítě a produktů s nejlepším poměrem ceny a výkonu k masovému trhu,“ řekl generální ředitel společnosti Markus Haas. „Od začátku jsme sladili expanzi 5G se specifickými výhodami pro soukromé zákazníky a společnosti. Dnes, rok po spuštění, je naše síť 5G již dostupná ve stovce měst. “

Telefónica Deutschland/O2 uvedla, že v nadcházejících měsících také nasadí nové frekvence s delším dosahem, aby stále více pokrývala venkovské regiony 5G. To zahrnuje 5G na 700 MHz a také nasazení technologie Dynamic Spectrum Sharing (DSS), která kombinuje 4G a 5G.

Společnost již dříve uvedla na trh novou samostatnou základní síť 5G. Nové servery 5G SA v datovém centru v Mnichově jsou již připojeny k 5G anténám v živé síti O2.

Operátor také tvrdí, že je prvním německým provozovatelem sítě, který z laboratoře a do živé sítě O2 přinesl technologii Open RAN nezávislou na prodejci. Open RAN umístění již od prosince 2020 vysílají v Landsberg am Lech – prvním městě s Open RAN v Německu. Od podzimu 2021 převede O2 další místa na Open RAN.

Společnost Telefónica Deutschland uvedla, že je technicky připravena nasadit celonárodní samostatnou síť 5G, poznamenala však, že infrastruktura bude plně aktivována, jakmile 5G Standalone nabídne zákazníkům skutečnou přidanou hodnotu, a až 5G SA bude podporovat dostatek zařízení na trhu.

Zdroj: rcrwireless.com