NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Telefónica Deutschland aktivuje mini-rádiové buňky O-RAN v Mnichově

mini radio cell 5G ORAN

Německý operátor O2/Telefónica Deutschland aktivoval první mini-rádiové buňky s technologií Open RAN (O-RAN) ve městě Mnichov, uvedla společnost v prohlášení.

Operátor uvedl, že tyto mini-rádiové buňky poskytnou zákazníkům O2 ještě větší kapacitu a větší šířku pásma na frekventovaných místech ve městě. Společnost také uvedla, že má v úmyslu nasadit čisté 5G O-RAN mini-rádiové buňky v Mnichově později v tomto roce.

„S našimi malými články O-RAN spouštíme v Mnichově modelový projekt pro velká německá města. Z pohledu zákazníka představují zvláštní výhodu tam, kde je se svými chytrými telefony venku a na cestách obzvlášť velký počet lidí. Nenápadně začleněné do uliční a městské krajiny poskytují každému zákazníkovi spolehlivý přístup k vysoce výkonné 4G síti na mnoha veřejných místech a v budoucnu také 5G,“ řekl Mallik Rao, CTO O2/Telefónica Deutschland.

V blízké budoucnosti bude O2/Telefónica využívat malé buňky také pro cílené 5G pokrytí se zaměřením na zvláště frekventované lokality v centrech německých měst, jako jsou velmi rušná náměstí, nákupní ulice nebo zastávky MHD.

Telekomunikační společnost, kterou ovládá španělská Telefonica, již dříve uvedla, že očekává, že do konce roku 2022 osloví svou 5G službou 50 % populace země.

Do konce roku 2021 chtěl operátor oslovit 30 % německé populace technologií 5G, přičemž celostátní pokrytí 5G se očekává do konce roku 2025.

Německý operátor uvedl, že rozšíření 5G bude založeno především na spektru 3,6 GHz a do konce roku 2022 si vyžádá investice ve výši přibližně 4 miliard euro.

Společnost O2/Telefonica Deutschland uvedla, že v nadcházejících měsících také nasadí nové frekvence s delším dosahem, aby stále více pokrývala venkovské oblasti sítí 5G. To zahrnuje 5G na 700 MHz a také nasazení technologie Dynamic Spectrum Sharing (DSS), která kombinuje 4G a 5G.

Telekomunikační společnost již dříve spustila svou novou samostatnou základní síť 5G. Nové 5G SA servery v mnichovském datovém centru jsou již připojeny k 5G anténám v živé síti O2. Společnost O2/Telefonica Deutschland uvedla, že je technicky připravena nasadit celostátní 5G SA síť, ale poznamenala, že infrastruktura bude plně aktivována, jakmile 5G Standalone nabídne zákazníkům skutečnou přidanou hodnotu a až dostatek zařízení na trhu bude podporovat 5G SA.

Zdroj: rcrwireless.com

@RadekVyskovsky

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »