NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Spire Global a Space Chain oznamují blockchain ve vesmírném partnerství

Spire Global's LEMUR satellite

Spire Global, Inc., poskytovatel vesmírné datové analýzy a hostingových služeb, uzavřel partnerství s vesmírnou blockchainovou společností SpaceChain.

Podle nové dohody obě společnosti zahájí misi, která má prokázat proveditelnost výpočtu technologie blockchain ve vesmíru a „vyřešit problémy centralizované infrastruktury na pevnině“.

„Vesmír je další hranicí pro podniky a prostřednictvím satelitní infrastruktury společnosti Spire posouváme globální spolupráci na vrchol,“ řekl Zee Zheng, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti SpaceChain. “Toto partnerství nám pomůže využít satelitní výpočetní techniku ​​k odstranění překážek a vytvoření otevřenější, kolaborativnější a globální ekonomiky.”

Spire vypustila více než 100 malých satelitů Low Earth Multi-Use Receivers (LEMUR). Kromě hostování softwaru a hardwaru třetích stran poskytuje počasí, námořní a další pozorovací a zpravodajské služby.

SpaceChain si klade za cíl integrovat blockchainové uzly na satelity a tvrdí, že technologie blockchain ve vesmíru bude bezpečnější před hackováním, přepínači zabíjení internetu nebo vládami, které jsou proti technologii. Používá spíše Qtum proof of stake systémy než proof of work jako Bitcoin. V červenci vynesl na oběžnou dráhu modul vázaného nákladu jako součást multiklientského satelitu YAM-2 Loft Orbital a na oběžnou dráhu již dříve vypustil řadu dalších malých uzlů. Má hardware na palubě ISS prostřednictvím Nanorack’s Bishop Airlock.

Spire využije svůj superpočítačový modul „Sabertooth“ ke splnění dvoudílné mise s SpaceChain. Společnost Spire provede odeslání softwaru SpaceChain na oběžnou dráhu na stávající satelit, než přidá možnosti SpaceChain prostřednictvím užitečného zatížení na novém satelitu, jehož spuštění se očekává koncem tohoto roku.

“Jsme potěšeni, že můžeme spolupracovat se společností SpaceChain a předvést inovativní způsoby, jak využít vesmír,” řekla Theresa Condor, výkonná viceprezidentka a GM společnosti Spire Space Services. “Výpočty založené na vesmíru již dokazují svou hodnotu v mnoha průmyslových odvětvích a případech použití a jsme nadšeni, že můžeme pomoci využít jeho potenciál pro vznikající a decentralizované blockchainy.”

Zdroj: datacenterdynamics.com

@RadekVyskovsky