NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Průchozí powerline adaptér pro gigabitový Ethernet

Powerline adaptér PLA6457 G.hn 2400 Wave 2

Společnost Zyxel Networks představila průchozí powerline adaptér PLA6457 G.hn wave 2 pro gigabitový Ethernet. Adaptér přináší větší dosah a vyšší rychlost celé kabelové sítě a umožňuje mimo jiné lepší streamování obsahu v rozlišení 8K a fungování herních platforem náročných na přenos dat.

Mnoha uživatelům kabelová síť poskytuje spolehlivější připojení k internetu než WiFi. Důvodem může být například to, že signál bezdrátového routeru nedosáhne v dostatečné síle za betonové zdi nebo na vzdálená podlaží. Přesně do takových podmínek se dokonale hodí powerline adaptéry, které umožňují rozšířit dosah kabelové sítě bez složitého nastavování a bez instalace kabelů mezi routerem a síťovými zařízeními.

Novinka v podobě PLA6457 G.hn je jedním z prvních modelů, který disponuje novou technologií standardu G.hn wave 2. Ve srovnání se stávajícími standardy HomePlug AV se G.hn vyznačuje nejen dvojnásobnou rychlostí a větším dosahem obecně, ale také lepší ochranou proti rušení a vyšší spolehlivostí při streamování obsahu náročného na objem dat.

Průchozí konstrukce adaptéru z elektrických zásuvek dělá rychlou a spolehlivou síť a navíc nijak neomezuje možnost zapojení dalších zařízení do stejné zásuvky. Uživatelé ocení také provedení plug-and-play, díky němuž k okamžitému připojení stačí zapojit dva adaptéry powerline. Mezi další přednosti adaptéru patří kompaktní design, barevné diody sloužící k signalizaci výkonu sítě a pohotovostní režim, který se kvůli úspoře energie automaticky zapne, když adaptér právě není používán.

Powerline adaptér PLA6457 G.hn 2400 Wave 2 dosahuje v závislosti na konkrétním prostředí rychlosti až 2400 Mbps. Pro lepší zážitek ze streamování videa a hraní online her je adaptér vybaven gigabitovým ethernetovým portem sloužícím k připojení ethernetových zařízení gigabitovou rychlostí.

TZ

@RadekVyskovsky