NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Průchozí powerline adaptér pro gigabitový Ethernet

Powerline adaptér PLA6457 G.hn 2400 Wave 2

Společnost Zyxel Networks představila průchozí powerline adaptér PLA6457 G.hn wave 2 pro gigabitový Ethernet. Adaptér přináší větší dosah a vyšší rychlost celé kabelové sítě a umožňuje mimo jiné lepší streamování obsahu v rozlišení 8K a fungování herních platforem náročných na přenos dat.

Mnoha uživatelům kabelová síť poskytuje spolehlivější připojení k internetu než WiFi. Důvodem může být například to, že signál bezdrátového routeru nedosáhne v dostatečné síle za betonové zdi nebo na vzdálená podlaží. Přesně do takových podmínek se dokonale hodí powerline adaptéry, které umožňují rozšířit dosah kabelové sítě bez složitého nastavování a bez instalace kabelů mezi routerem a síťovými zařízeními.

Novinka v podobě PLA6457 G.hn je jedním z prvních modelů, který disponuje novou technologií standardu G.hn wave 2. Ve srovnání se stávajícími standardy HomePlug AV se G.hn vyznačuje nejen dvojnásobnou rychlostí a větším dosahem obecně, ale také lepší ochranou proti rušení a vyšší spolehlivostí při streamování obsahu náročného na objem dat.

Průchozí konstrukce adaptéru z elektrických zásuvek dělá rychlou a spolehlivou síť a navíc nijak neomezuje možnost zapojení dalších zařízení do stejné zásuvky. Uživatelé ocení také provedení plug-and-play, díky němuž k okamžitému připojení stačí zapojit dva adaptéry powerline. Mezi další přednosti adaptéru patří kompaktní design, barevné diody sloužící k signalizaci výkonu sítě a pohotovostní režim, který se kvůli úspoře energie automaticky zapne, když adaptér právě není používán.

Powerline adaptér PLA6457 G.hn 2400 Wave 2 dosahuje v závislosti na konkrétním prostředí rychlosti až 2400 Mbps. Pro lepší zážitek ze streamování videa a hraní online her je adaptér vybaven gigabitovým ethernetovým portem sloužícím k připojení ethernetových zařízení gigabitovou rychlostí.

TZ

@RadekVyskovsky

mobil tarif operátor
telekomunikace

Na trh vstupuje nový virtuální operátor

Mezi virtuální operátory se nově zařadil telekomunikační poskytovatel PODA. Vypustil do světa několik mobilních tarifů, které cílí na různě náročné uživatele. „Cílem je oslovit co

ČÍST DÁLE »