NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Připojení k internetu prostřednictvím sítí kabelové televize

FRITZ!Box 6660 Cable

Žhavou novinkou v nabídce společnosti AVM je FRITZ!Box 6660 Cable, který představuje nejpokročilejší koncové zařízení pro připojení k Internetu prostřednictvím sítí kabelové televize. Díky využití technologie 2 × 2 OFDM (Orthogonal Frequence Division Multiplexing) channel bonding v rámci standardu DOCSIS 3.1 je možné po CATV nabízet uživatelům připojení s rychlostí až 6 Gb/s pro downstream a 2 Gb/s pro upstream. Do budoucna se navíc počítá s dalším navýšením rychlosti až na 10 Gb/s.

Největší pokrok však představuje implementace nejnovějšího standardu pro bezdrátovou lokální síť WLAN 2 × 2 WiFi 6 (Wireless AX) s rychlostí až 3 Gb/s: 2.4 GHz 600 Mb/s (QAM1024) a 5 GHz 2,4 Gb/s (HE160). Zařízení je navíc vybaveno jedním vysokorychlostním 2,5 gigabit LAN portem (standard IEEE 802.3bz, NBASE-T) a čtyřmi obvyklými gigabit LAN porty.

Všechny produkty AVM FRITZ!Box nabízí rovněž bohaté funkce pro vysoce kvalitní telefonii (IP, analog, ISDN) s podporou bezdrátových přístrojů DECT. Jako koncové zařízení slouží multifunkční telefonní přístroj AVM FRITZ!Fon, který v sobě kombinuje DECT telefon s rozšířením CAT-iq pro HD telefonii pro komfortní integraci telefonních a internetových služeb.

AVM FRITZ!Box 6660 Cable bude do prodeje uveden v druhé polovině tohoto roku.

Velmi oceňovanou předností všech produktů AVM je jejich snadná použitelnost díky jednoduché instalaci a konfiguraci. Tyto vlastnosti jsou založeny na přehledném a komfortním uživatelském rozhraní, které poskytuje operační systém FRITZ!OS. Díky tomu mohou i málo zkušení uživatelé z řad domácností a menších firem bez problémů využívat všechny dostupné funkční možnosti zařízení AVM.

Seminář Sítě FTTx v roce 2024 Mistrovství světa v mikrotrubičkování
telekomunikace

Seminář: Sítě FTTx v roce 2024

Zveme vás na 17. ročník tradičního semináře zaměřeného na optické přístupové sítě, který pořádá společnost PROFiber Networking. Odborným garantem této akce je Jan Brouček, ředitel

ČÍST DÁLE »