NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Plynulé připojení s dvoupásmovým routerem a Wi-Fi 6

Archer AX23

Novinka v podobě AX1800 bezdrátového routeru Archer AX23 podporuje standard Wi-Fi 6 (802.11ax) a maximální rychlost přenosu dat do 1,8 Gb/s. Je ideální do bytu i malé kanceláře.

Superrychlá síť s plynulým připojením Z této rychlosti dosahuje novinka celkem 1 201 Mbit/s ve frekvenčním pásmu 5 GHz a zbývajících 574 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz. Díky čtveřici externích antén je bezdrátové připojení stabilní a pokrytí domácnosti, kanceláře nebo jiného prostoru optimální. Přenášet data v obou pásmech je možné souběžně, přičemž ve 2,4GHz pásmu můžete provádět méně náročné on-line aktivity, jako je čtení e-mailů či prohlížení webových stránek, v 5GHz pásmu potom klidně hrajte on-line hry nebo streamujte video ve vysokém rozlišení.

Právě streamování či stahování videí v rozlišení 4K nebo hraní nejnovějších on-line her je něco, co u předchozích standardů Wi-Fi sice možné bylo, ale nikoliv příliš plynule. U Wi-Fi 6 je však plynulost prioritou číslo jedna, a v případě Archeru AX23 je tento cíl ještě dále podpořen dalšími technologiemi.

Technologie pro vyšší efektivitu přenosu Patří k nim například OFDMA pro komunikaci s více koncovými zařízeními současně. Díky vylepšenému algoritmu navíc roste výkonnost pokrytí bezdrátovou sítí. A už samozřejmostí je pak Beamforming, tedy technologie modelování paprsku, která opět zvyšuje rychlost i efektivitu připojení koncových zařízení.

Rychlé a stabilní připojení k síti podporuje i vysoce efektivní čipová sada Qualcomm nové generace, která zároveň šetří spotřebu energie. Samozřejmostí je pak kompatibilita routeru s většinou poskytovatelů internetových služeb, s dodatečnou podporou L2TP/PPTP. K dispozici je i podpora IPTV, která pracuje se stávajícími funkcemi TV přes internet.

OneMesh i vysoká úroveň zabezpečení Router patří do rodiny zařízení TP-Link, která lze kombinovat v rámci sjednoceného meshového ekosystému s názvem OneMesh. Používat lze například s extendery OneMesh pro plynulé pokrytí celé domácnosti a „bezešvý“ roaming signálů.

Novinka se dále chlubí vysokou úrovní zabezpečení s šifrováním dle standardu WPA3, který znamená mnohem vyšší úroveň ochrany vašich dat v porovnání se staršími protokoly. Součástí jsou například bezpečnější šifrování hesel Wi-Fi sítí nebo vylepšená ochrana proti útokům hrubou silou.

K možnostem zabezpečení patří i funkce rodičovské kontroly, která funguje mezi všemi směrovači a její součástí jsou například blokování adres URL, správy profilů, pozastavení a další.

V neposlední řadě je třeba zmínit ještě mobilní aplikaci pro Android nebo iOS s názvem Tether, pomocí které můžete jednoduše spravovat veškerá nastavení routeru v českém i slovenském jazyce. To je samozřejmě i nadále možné také prostřednictvím intuitivního webového rozhraní.

TZ

@RadekVyskovsky

Cellular 5G Wireless
telekomunikace

Magyar Telekom vybral jádro Mavenir

Maďarský telekomunikační operátor Magyar Telekom si vybral Mavenir jako svého poskytovatele konvergovaného jádra paketů pro svou síť 5G. Podle společností cloudové, kontejnerové řešení zjednoduší a

ČÍST DÁLE »