NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Plynulé připojení s dvoupásmovým routerem a Wi-Fi 6

Archer AX23

Novinka v podobě AX1800 bezdrátového routeru Archer AX23 podporuje standard Wi-Fi 6 (802.11ax) a maximální rychlost přenosu dat do 1,8 Gb/s. Je ideální do bytu i malé kanceláře.

Superrychlá síť s plynulým připojením Z této rychlosti dosahuje novinka celkem 1 201 Mbit/s ve frekvenčním pásmu 5 GHz a zbývajících 574 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz. Díky čtveřici externích antén je bezdrátové připojení stabilní a pokrytí domácnosti, kanceláře nebo jiného prostoru optimální. Přenášet data v obou pásmech je možné souběžně, přičemž ve 2,4GHz pásmu můžete provádět méně náročné on-line aktivity, jako je čtení e-mailů či prohlížení webových stránek, v 5GHz pásmu potom klidně hrajte on-line hry nebo streamujte video ve vysokém rozlišení.

Právě streamování či stahování videí v rozlišení 4K nebo hraní nejnovějších on-line her je něco, co u předchozích standardů Wi-Fi sice možné bylo, ale nikoliv příliš plynule. U Wi-Fi 6 je však plynulost prioritou číslo jedna, a v případě Archeru AX23 je tento cíl ještě dále podpořen dalšími technologiemi.

Technologie pro vyšší efektivitu přenosu Patří k nim například OFDMA pro komunikaci s více koncovými zařízeními současně. Díky vylepšenému algoritmu navíc roste výkonnost pokrytí bezdrátovou sítí. A už samozřejmostí je pak Beamforming, tedy technologie modelování paprsku, která opět zvyšuje rychlost i efektivitu připojení koncových zařízení.

Rychlé a stabilní připojení k síti podporuje i vysoce efektivní čipová sada Qualcomm nové generace, která zároveň šetří spotřebu energie. Samozřejmostí je pak kompatibilita routeru s většinou poskytovatelů internetových služeb, s dodatečnou podporou L2TP/PPTP. K dispozici je i podpora IPTV, která pracuje se stávajícími funkcemi TV přes internet.

OneMesh i vysoká úroveň zabezpečení Router patří do rodiny zařízení TP-Link, která lze kombinovat v rámci sjednoceného meshového ekosystému s názvem OneMesh. Používat lze například s extendery OneMesh pro plynulé pokrytí celé domácnosti a „bezešvý“ roaming signálů.

Novinka se dále chlubí vysokou úrovní zabezpečení s šifrováním dle standardu WPA3, který znamená mnohem vyšší úroveň ochrany vašich dat v porovnání se staršími protokoly. Součástí jsou například bezpečnější šifrování hesel Wi-Fi sítí nebo vylepšená ochrana proti útokům hrubou silou.

K možnostem zabezpečení patří i funkce rodičovské kontroly, která funguje mezi všemi směrovači a její součástí jsou například blokování adres URL, správy profilů, pozastavení a další.

V neposlední řadě je třeba zmínit ještě mobilní aplikaci pro Android nebo iOS s názvem Tether, pomocí které můžete jednoduše spravovat veškerá nastavení routeru v českém i slovenském jazyce. To je samozřejmě i nadále možné také prostřednictvím intuitivního webového rozhraní.

TZ

@RadekVyskovsky

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz
telekomunikace

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz

Společnost Rakuten Mobile potvrdila spuštění komerčních služeb prostřednictvím spektra 700 MHz. Spektrum, přezdívané „platinové pásmo“, bylo přiděleno ministerstvem vnitra a komunikací země. Ve svém oznámení

ČÍST DÁLE »
Rozhovor Monitoring sítí pro ISP
telekomunikace

Rozhovor: Monitoring sítí pro ISP

Na detaily monitoringu sítí pro ISP jsme se zeptali specialisty na síťový monitoring Matěje Pavelky, zakladatele společnosti FLOWCUTTER. V čem je síla monitoringu sítě pro

ČÍST DÁLE »