NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Outdoorový Access point s MU-MIMO

Outdoorový Access point s MU-MIMO

Nový gigabitový venkovní bezdrátový přístupový bod s technologií 11AC Wave 2 poskytuje větší pokrytí Wi-Fi signálem. Je určen pro firmy, hotelové resorty, veřejná sportoviště, logistická centra, výrobní haly, sklady, veletrhy a výstavy či venkovní prodejní plochy.

Access point TP-Link EAP225-Outdoor podporuje souběžnou rychlost přenosu v obou pásmech až 1200 Mb/s. A protože je vybaven nejnovější technologií 802.11ac Wave 2 MU-MIMO, dokáže komunikovat s více klienty současně, a je tak vhodný pro prostředí s hustým provozem. Díky speciálně vyvinuté konstrukci antén, vzhledu, možnostem napájení a instalace je model EAP225-Outdoor dokonale vhodný pro nejrůznější scénáře použití ve vnitřních i venkovních prostorech.

Access point EAP225-Outdoor má dvě všesměrové odnímatelné dualbandové antény, což znamená, že pokud byste pro dané použití měli specifické požadavky, je možné připojit jiný typ antén. Jeho elegantní design umožňuje použití ve vnitřních prostorech, svými rozměry bez antén připomíná mobilní telefon, jeho rozměry jsou 215 × 46 × 27 mm.

Access point EAP225-Outdoor podporuje jak standard 802.3af PoE, tak pasivní PoE napájení, takže může být napájen z PoE switche nebo pomocí přiloženého napájecího adaptéru PoE. Instalace Access pointu jak na stěnu nebo sloupek je snadná, protože jsou k dispozici příslušné montážní sady.

Díky vysokému přenosovému výkonu a všesměrovým anténám s vysokým ziskem poskytuje Access point EAP225-Outdoor stabilní pokrytí bezdrátovým signálem s dosahem ve venkovních podmínkách přes 200 metrů v pásmu 2,4 GHz a více než 300 metrů v pásmu 5 GHz.

Speciálně navržený kryt odolný vůči povětrnostním podmínkám je vhodný pro venkovní prostředí. Při testování splnil třídu ochranného krytí IP65 – je odolný vůči vodě, proti průniku prachu a nabízí ochranu proti zasažení bleskem do 4 kV a proti elektrostatickému výboji (ESD) do 15 kV.

Díky softwaru ovladače Omada mohou malé a střední firmy mít z jednoho místa pod kontrolou stovky vnitřních i venkovních Access pointů. A tento způsob řízení sítě je velmi efektivní a intuitivní.