NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

O2 začala nabízet pevné připojení za jednu cenu bez ohledu na rychlost

Nové tarify O2 Internet Max

Operátor O2 začal nově nabízet pevné připojení k internetu za jednotnou cenu bez ohledu na rychlost. Zákazník dostane za 599 korun měsíčně vždy tu nejvyšší rychlost pro stahování a posílání dat, kterou jeho přípojka umožňuje. Pro první půlrok má O2 akční nabídku 299 korun. Firma to oznámila v tiskové zprávě. Připojení za jednotnou cenu konkurence zatím nabízí pouze v akčních nabídkách, kdy mají cenu podobnou akční ceně O2.

Dosud byly pevné tarify u O2 odstupňované podle maximální rychlosti. Například za 449 korun měsíčně dostal uživatel rychlost 20 Mbit/s, připojení o rychlosti 100 Mbit/s vyšlo na 649 Kč nebo rychlost 250 Mbit/s za 749 Kč. „Přestože je cena nového O2 Internet MAX odlišná od stávajícího Internetu HD, změní se stávajícím zákazníkům cena nejvýše o 50 Kč,“ řekla ČTK mluvčí O2 Veronika Zachariášová.

Více než dvě třetiny domácností, které využívají bezdrátovou nebo DSL technologii, podle ředitele fixních služeb Martina Čejky mohou mít u O2 nyní rychlost minimálně 100 Mbit/s. „Proto jsme se v O2 rozhodli umožnit zákazníkům mít klidně i nejvyšší rychlost za cenu běžného internetu,“ dodal.

Nové MAX tarify, které nahradí stávající samostatné vysokorychlostní tarify Internet HD na DSL nebo bezdrátové technologii, bude operátor novým zákazníkům nabízet v akci do konce března. Stávající zákazníci se MAX tarifů dočkají v dubnu. K vysokorychlostnímu internetu získávají zákazníci O2 automaticky i přístup do základní verze O2 TV.

TZ