NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

O-RAN Alliance oznamuje 52 nových specifikací

O-RAN Alliance

O-RAN Alliance zveřejnila novou sadu 52 specifikací pro otevřenou a inteligentní RAN jako první várku specifikací O-RAN Release 003.

Mezi nimi je 12 nových titulů, včetně případů použití pro masivní MIMO a rozhraní R1, testování rozhraní E2, rozhraní O2dms, Acceleration Abstraction Layer, HW pro venkovní makro buňky a bezpečnostní specifikace tří různých částí architektury O-RAN.

„O-RAN Alliance vždy brala bezpečnost velmi vážně. Nedávno jsme přeměnili Security Focus Group na 11. technickou pracovní skupinu O-RAN, abychom umožnili ještě intenzivnější specifikaci v oblasti bezpečnosti,“ řekl Andre Fuetsch, předseda O-RAN Alliance a CTO síťových služeb ve společnosti AT&T. „Bezpečnostní experti z ekosystému O-RAN aplikují systematickou analýzu hrozeb na různé součásti architektury O-RAN. Bezpečnost se stává nedílnou součástí specifikací jednotlivých rozhraní nebo funkcí a pro správné ověření existuje specifikace testování bezpečnosti. Systematický a transparentní přístup k zabezpečení ze strany širokého ekosystému O-RAN se řídí osvědčenými postupy, které lze vidět v jiných částech sítě, aby byla zajištěna nejlepší možná a nejbezpečnější řešení.“

Dalších 40 technických dokumentů bylo aktualizováno o rozšíření a nové funkce, uvedla O-RAN Aliance.

V červnu také O-RAN Software Community (OSC) zveřejnila svou šestou verzi otevřeného softwaru nazvanou „F“. Vydání F nadále zlepšuje podporu pro řízení provozu a případy použití segmentování sítě, stejně jako sladění s nejnovějšími specifikacemi O-RAN, uvedla Aliance O-RAN.

V dubnu vydala O-RAN Alliance svou druhou vlnu specifikací pro architekturu otevřené rádiové přístupové sítě (RAN).

Aliance O-RAN poznamenala, že vydání O-RAN 002 se zaměřuje na umožnění Open Intelligence. Funkce v této verzi zahrnovaly specifikace pro řízení provozu, kvalitu služeb a optimalizaci kvality zkušeností, segmentování RAN a správu a orchestraci služeb.

O-RAN Release 001 se zaměřila na vytváření otevřených rozhraní, která zahrnují otevřený fronthaul, transport, hardware a cloud.

Zdroj: rcrwireless.com

Guam
telekomunikace

Guamské GTA spouští služby 5G

Guamské telco GTA spustilo na ostrově služby 5G poté, co byla 17. listopadu jeho síť spuštěna. Znamená to, že území USA, které má téměř 170

ČÍST DÁLE »