NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nová řada přepínačů navržená pro účely AVoIP

přepínače pro účely AVoIP

Nová řada přepínačů AV Line je od základů navržena a vyrobena pro potřeby AVoIP. Přepínače nabízejí snadnou správu skrze nové uživatelské rozhraní AV, 8 až 16 portů s rozlišnou nabídkou PoE+/PoE++ i doživotní hardwarovou a NBD záruku.

Nová řada přepínačů AV Line vznikla ve spolupráci s odborníky na AV a odráží tak jejich letité zkušenosti a osvědčené postupy v tomto oboru. Přepínače lze hladce integrovat s tradičními AV zařízeními montovanými do racku. Elegantní černý displej umístěný na přední straně poskytuje uživatelům potřebné informace o stavu portu i jeho aktivitě. Veškerá napájecí a síťová kabeláž je pak úhledně umístěna vzadu. V případě potřeby lze zařízení umístit do AV racku také reverzně, případně úplně mimo něj.

Přepínače M4250 řady AV Line jsou vybaveny 8 až 12 1G/2,5G ethernetovými porty s širokou nabídkou PoE+ (30 W na port) a Ultra90 PoE++ (90 W na port) a 2 až 16 1G/10G doplňkovými a SFP porty. Zatím co 1G SFP porty najdou uplatnění především při zvukové či samostatné video instalaci, 10G SFP+ porty lze využít při rozsáhlejších video řešeních.

  • M4250-10G2F-POE+: 8x 1G PoE+ port s celkovým PoE budgetem 125 W, 2x 1G doplňkový port, 2x 1G SFP port pro uplink
  • M4250-10G2XF-POE+: 8x 1G PoE+ port s celkovým PoE budgetem 240 W, 2x 1G doplňkový port, 2x 10G SFP+ port pro uplink
  • M4250-10G2XF-POE++: 8x 1G Ultra90 PoE++ port s celkovým PoE budgetem 720 W, 2x 1G doplňkový port, 2x 10G SFP+ port pro uplink
  • M4250-12M2XF: 12x 2,5G port, 2x 10G SFP+ port pro uplink
  • M4250-16XF: 16x 1G/10G SFP+ port

Přepínače řady AV Line jsou dodávány již předkonfigurovány. Jejich následnou snadnou správu zajišťuje nové intuitivní uživatelské prostřední, které je navrženo pro potřeby AV. Ve většině případech je totiž klasické IT rozhraní pro uživatele AV nevhodné a nabízí jim funkce, které nikdy nevyužijí. Jeho nová verze obsahuje běžné ovládací prvky AV s uživatelsky volitelnými profily pro standardní AV platformy, jako jsou Dante, Q-SYS a AES67 v případě audia a NVX, SVSI, Q-SYS, NDI, Dante a další v případě videa, případně kombinace audia/videa/kontroly.

Součástí přípínačů je také L2/L3/L4 platforma s plnou řadou funkcí, jako je například statické, RIP a PIM směrování, DHCP Server, PTPv2, IGMP Plus či standard pro přenos obsahu po síti AVB (nutno dokoupit licenci AVB). Zajímavostí zařízení jsou také speciální větráky, jejichž chod lze automaticky zastavit v případě, že je okolní teplota či zatížení PoE nevyžaduje.

Na přepínače M4250 řady AV Line se vztahuje unikátní kombinace doživotní hardwarové a NBD záruky, doplné o doživotní technickou podporu via on-line chat. Zájemcům je navíc k dispozici tým odborníků na ProAV, který jim bezplatně navrhne a zapojí AVoIP řešení ušité na míru.

Dostupnost

Přepínače M4250 řady AV Line budou k dostání na přelomu září/října.