NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nokia opouští ruský trh

Nokia building

Nokia oznámila odchod z ruského trhu. Minulý měsíc Nokia oznámila, že pozastavila dodávky do Ruska, přičemž situaci na Ukrajině uvedla jako „složitou“ a rychle se vyvíjející.

„Od prvních dnů invaze na Ukrajinu bylo Nokii jasné, že pokračování naší přítomnosti v Rusku nebude možné. Během posledních týdnů jsme pozastavili dodávky, zastavili nové obchody a přesunuli naše omezené aktivity v oblasti výzkumu a vývoje z Ruska. Nyní můžeme oznámit, že opustíme ruský trh. Během tohoto procesu zůstává naší prioritou bezpečnost a blaho našich zaměstnanců,“ uvedla společnost v prohlášení.

NokiaNokia uznala svou roli při poskytování základní komunikační infrastruktury ruským občanům a svou humanitární odpovědnost.

“Proto se při ukončení budeme snažit poskytovat nezbytnou podporu pro údržbu sítí a žádáme o příslušné licence, které tuto podporu umožní v souladu se současnými sankcemi,” uvedla Nokia.

Nokia poznamenala, že Rusko představuje méně než 2 % jejích čistých tržeb v roce 2021. Nokia uvedla, že již poskytla finanční prostředky na pokrytí svého ruského ústupu a že tato změna nebude mít vliv na její zveřejněný výhled na rok 2022 ani sekvenční čtvrtletní výsledky.

„Očekáváme, že toto rozhodnutí povede k rezervě v prvním čtvrtletí ve výši přibližně 100 milionů EUR, což ovlivní naše vykázané, ale ne srovnatelné finanční výsledky,“ uvedla Nokia.

@RadekVyskovsky