NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nokia opouští ruský trh

Nokia building

Nokia oznámila odchod z ruského trhu. Minulý měsíc Nokia oznámila, že pozastavila dodávky do Ruska, přičemž situaci na Ukrajině uvedla jako „složitou“ a rychle se vyvíjející.

„Od prvních dnů invaze na Ukrajinu bylo Nokii jasné, že pokračování naší přítomnosti v Rusku nebude možné. Během posledních týdnů jsme pozastavili dodávky, zastavili nové obchody a přesunuli naše omezené aktivity v oblasti výzkumu a vývoje z Ruska. Nyní můžeme oznámit, že opustíme ruský trh. Během tohoto procesu zůstává naší prioritou bezpečnost a blaho našich zaměstnanců,“ uvedla společnost v prohlášení.

NokiaNokia uznala svou roli při poskytování základní komunikační infrastruktury ruským občanům a svou humanitární odpovědnost.

“Proto se při ukončení budeme snažit poskytovat nezbytnou podporu pro údržbu sítí a žádáme o příslušné licence, které tuto podporu umožní v souladu se současnými sankcemi,” uvedla Nokia.

Nokia poznamenala, že Rusko představuje méně než 2 % jejích čistých tržeb v roce 2021. Nokia uvedla, že již poskytla finanční prostředky na pokrytí svého ruského ústupu a že tato změna nebude mít vliv na její zveřejněný výhled na rok 2022 ani sekvenční čtvrtletní výsledky.

„Očekáváme, že toto rozhodnutí povede k rezervě v prvním čtvrtletí ve výši přibližně 100 milionů EUR, což ovlivní naše vykázané, ale ne srovnatelné finanční výsledky,“ uvedla Nokia.

@RadekVyskovsky

Guam
telekomunikace

Guamské GTA spouští služby 5G

Guamské telco GTA spustilo na ostrově služby 5G poté, co byla 17. listopadu jeho síť spuštěna. Znamená to, že území USA, které má téměř 170

ČÍST DÁLE »