NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Německý regulátor nevyloučí Huawei z dodávek zařízení 5G

Bundesnetzagentur

Německý telekomunikační regulátor Bundesnetzagentur potvrdil, že čínská společnost Huawei nebude vyloučena z dodávek zařízení 5G v zemi, jak informoval Jochen Homann, prezident Bundesnetzagentur. „Postoj Bundesnetzagentur je takový, že žádný dodavatel zařízení, včetně Huawei, by neměl být výslovně vyloučen.“

Americká vláda nedávno vyzvala evropské vlády, aby zakázaly využívání zařízení Huawei ve svých sítích 5G a argumentovala tím, že čínské úřady by mohly využít tyto technologie k provádění špionáže. Trumpova administrativa varovala, že může omezit sdílení zpravodajských informací s Německem, pokud nevyloučí zařízení Huawei ze své infrastruktury 5G, a tvrdí, že čínská zařízení by mohla pomoci čínským úřadům špehovat západní společnosti a vlády. „Bundesnetzagentur žádné konkrétní důkazy proti Huawei nezjistila a ani nevíme o žádném jiném orgánu v Německu, který by měl v tomto ohledu spolehlivé údaje,“ dodává Homann.

Homann také uvedl, že rozhodnutí o vyloučení společnosti Huawei z tohoto procesu by způsobilo problémy německým mobilním operátorům: „Operátoři technologie Huawei již využívají ve svých sítích a navíc Huawei je také vlastníkem velkého množství patentů v této oblasti. Pokud by byla společnost Huawei vyloučena z dodávek zařízení, zpozdilo by to zavádění digitálních sítí. Pokud Huawei splní všechny požadavky, může se zapojit do dodávek zařízení do sítí 5G. Neexistují žádné požadavky ze strany Bundesnetzagentur, které by byly zaměřeny na konkrétní společnost.“

Německý regulátor nedávno zveřejnil klíčové body svých dodatečných bezpečnostních požadavků na telekomunikační sítě a služby. Tyto požadavky stanovují, že mohou být využívány pouze systémy od důvěryhodných dodavatelů, u kterých je zajištěno dodržování národních bezpečnostních předpisů a ustanovení o utajení v oblasti telekomunikací a ochrany údajů.

Nové požadavky stanovené německou vládou také zahrnují, že síťový provoz musí být pravidelně nebo neustále monitorován z hlediska případných abnormalit, a pokud existuje důvod k obavám, musí být přijata vhodná ochranná opatření.

Bundesnetzagentur nedávno zahájila aukci na kmitočtové spektrum pro sítě 5G. Této aukce se účastní čtyři operátoři, a to Deutsche Telekom, Vodafone, Telefónica a Drillisch.

Podobně se vyvíjí situace i v sousední Belgii, kde Belgické centrum pro kybernetickou bezpečnost (Centre for Cybersecurity Belgium, CCB) rovněž nezjistilo žádné důkazy, že by používání zařízení Huawei představovalo nějakou hrozbu. Agentura CCB vyšetřuje tento problém již od loňského prosince, kdy se na mezinárodní scéně objevily obavy o využívání zařízení Huawei v sítích 5G.

Belgičtí mobilní operátoři Proximus, Orange a Telenet/Base v současné době také používají zařízení od společnosti Huawei.

Zdroj: RCRWirelessNews

Konference Metro'24 Rock Line
telekomunikace

Konference Metro’24 Rock Line

Účastníci konference Metro’24 Rock Line se v AquaCity Poprad dozvědí, jak navrhnout inteligentní čtvrti a budovy, aby splňovaly ta nejvyšší kritéria komfortního, bezpečného a efektivního

ČÍST DÁLE »