NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Na systému SkyMon se podílel tým českých expertů na monitorování radiospektra

Monitorovací systém SkyMon

Brněnský tým odborníků z firmy Atos IT Solutions and Services se podílel na úspěšné dodávce řešení pro detekci rušivých signálů pro jednoho z předních světových provozovatelů satelitů Arabsat. Ten je největším poskytovatelem satelitních služeb na Středním východě a v Africe. Díky řešení od Atos může Arabsat zajišťovat nejvyšší kvalitu soukromé telekomunikační služby desítkám milionů domácností ve více než 80 zemích na Blízkém východě, v Africe a Evropě.

Monitorovací systém SkyMon, na kterém se český tým podílel, nyní funguje na pozemních stanicích Arabsat v celém regionu, včetně hlavního stanoviště v Rijádu v Saúdské Arábii. Monitoruje veškeré signály a provoz v rámci satelitní flotily Arabsat na různých místech 24 hodin denně, 7 dní v týdnu – aby detekoval rušení v reálném čase a pomohl Arabsat předejít přerušení služby.

„Naše řešení provádí spektrální a vysokofrekvenční měření a dále monitoruje i kvalitu služby. Díky tomu dokáže detekovat rušení, nežádoucí signály, narušení přenosu nebo vliv neznámých satelitních nosičů – ať jsou skryté nebo viditelné ve spektru, nepřetržité nebo přerušované,“ vysvětluje Milan Nováček, vedoucí oddělení Mission Critical Systems ze společnosti Atos, které dodává klíčové systémy pro vesmírný průmysl.

„Díky tomu, že zákazník všechna tato data dostane současně, může okamžitě přijmout nutná protiopatření a zabránit tak výpadku služby,“ dodává.

„Díky radiofrekvenčnímu monitorovacímu systému společnosti Atos se snažíme rychle identifikovat všechny nesrovnalosti a rychle koordinovat akce i reakce, byť i na sebemenší problém,“ řekl Khalid Balkheyour, prezident a generální ředitel společnosti Arabsat.

KKDS Plzeň 2023 sál
telekomunikace

ISP: Usnadněte pravidla a budeme stavět optiku

Největší telekomunikační konference v České republice “Kam kráčí digitální sítě” proběhla v Plzni za účasti předních zástupců telekomunikačního sektoru, státních organizací i politické reprezentace. Celkem

ČÍST DÁLE »