NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Mexický regulátor potvrdil aukci spektra 5G pro rok 2022

Mexico city statue

Mexický telekomunikační regulátor IFT potvrdil, že aukce 5G spektra pro mobilní služby se uskuteční v průběhu roku 2022.

Aukce 5G byla zahrnuta do pracovního plánu na rok 2022, který nastiňuje nabídkový proces pro bloky spektra v pásmech 600 MHz, 3,3 GHz a 3,5 GHz a také v pásmu L.

Původně se očekávalo, že tato aukce 5G proběhne v druhé polovině roku 2020, ale kvůli pandemii byla zpožděna.

V letošním roce IFT plánuje připravit návrh pravidel pro výběrové řízení, který bude předložen k veřejné konzultaci, jakož i podmínky a další relevantní aspekty, jako je doba trvání koncesí, povinnosti krytí, omezení účasti, mechanismy přidělování, důvody diskvalifikace a platby.

„Tímto výběrovým řízením se zvýší dostupnost spektra pro mobilní telefonování a širokopásmové služby. Výběrové řízení se také snaží zajistit nižší cenu služeb nabízených spotřebitelům a zabránit koncentraci na trhu,“ uvedl hlídací pes.

V prosinci 2021 společnost AT&T Mexico oznámila, že zahájila zavádění své sítě 5G v zemi využívající spektrum v pásmu 2,5 GHz. Operátor tehdy uvedl, že již připojil prvních 50 mobilních zařízení ke své 5G síti.

Počáteční pokrytí 5G sítě AT&T je omezeno na okresy Cuauhtémoc a Napoles v Mexico City.

Nicole Rodríguez, viceprezidentka a CTO v AT&T Mexico uvedla, že telekomunikační společnost nasadí 5G na hlavních trzích země, počínaje nejdůležitějšími městy během příštích tří let.

AT&T Mexico také slavnostně otevřela svou 5G Innovation Laboratory, prostor určený k testování a ověřování případů použití 5G se spolupracovníky, průmyslem a zákazníky. AT&T Mexico také uvedla, že bude spolupracovat s průmyslem, vládou, univerzitami, startupy a velkými korporacemi při realizaci prototypů, které využívají technologii 5G ke zlepšení obchodních modelů.

Konkurenční operátor America Movil dříve uvedl, že je připraven spustit služby 5G v Mexiku, aniž by poskytl konkrétní časový rámec.

„Děláme vše pro to, abychom byli připraveni na 5G, stále přesně nevíme, kdy ho spustíme, ale jsme připraveni spustit 5G v Mexiku. Máme dobrou síť,“ řekl Daniel Hajj, generální ředitel American Movil v konferenčním hovoru s investory.

Podle nedávné zprávy GSMA bude technologie 5G v Mexiku do roku 2025 představovat 14 % mobilních připojení.

Zdroj: rcrwireless.com

Konference Metro'24 Rock Line
telekomunikace

Konference Metro’24 Rock Line

Účastníci konference Metro’24 Rock Line se v AquaCity Poprad dozvědí, jak navrhnout inteligentní čtvrti a budovy, aby splňovaly ta nejvyšší kritéria komfortního, bezpečného a efektivního

ČÍST DÁLE »