Loon balón poskytoval zkušební službu po dobu tří měsíců, poté otestoval limity doby letu.
HBAL703 byl vypuštěný z Portorika v květnu 2019, navigovaný do Peru a poté poskytoval zkušební službu po dobu tří měsíců. Po tomto tříměsíčním období poslal Loon HBAL703 na jih, aby obeplul celou planetu. Nakonec se usadil nad Tichým oceánem, kde se vznášel dalších sedm měsíců a nakonec přistál v mexickém Baja v březnu tohoto roku, kde byl získán pro další analýzu Loon týmem.
“Tento nový záznam o trvání není vzrušující proto, že jsme letěli s jedním balónem 312 dní, ale proto, že je to velmi viditelný ukazatel toho, že naše úsilí o prodloužení životnosti všech našich letových systémů funguje,” uvedl Salvatore Candido, technický ředitel společnosti Loon.
Candido také v poznámce pod čarou uvedl, že HBAL703 se také účastnil „velmi vzrušujícího experimentu s navigačním systémem… O tom ještě bude řeč.“
Candido představil hlavní obrysy práce na konstrukci lepšího balónu: vyzkoušení různých materiálů, tvarových faktorů a technik pro stavbu balónů; provádění podrobných simulací před letem; a obnova jeho systémů a provedení pečlivé analýzy dat, včetně digitálního skenování celého fyzického balónu, jakmile byl nalezen. “Vyzkoušeli jsme spoustu věcí a některé z nich vypadaly docela divně,” dodal s tím, že balóny byly a nadále jsou spatřovány a identifikovány jako UFO. Řekl, že Loon má flotilu téměř stovky systémů a téměř každý týden vypouští balóny.
Ochota vyzkoušet různé věci „odhalila některé klíčové inovace, které odemkly dlouhodobé letové systémy ve stratosféře. Dnes náš letový systém vypadá spíše jako balónová platforma pro vysoké nadmořské výšky než konvenční stratosférický balón.“
“Používáme je primárně pro konektivitu, ale začínáme chápat, že to jen škrábe povrch příležitosti, kterou představuje stratosféra,” napsal. Loon vidí stratosféru jako „obrovskou příležitost“ pro telekomunikace, pozorování Země s vysokým rozlišením a předpověď a modelování počasí; v dubnu letošního roku spolu se Softbank založila alianci HAPs s cílem zaměřit se na vesmír. Aliance zahrnuje také China Telecom, Deutsche Telekom, Telefónica a Bharti Airtel.
Na praktičtější úrovni pro současnost znamená delší doba letu pro systémy Loon nižší náklady na letovou hodinu. “Delší lety nám umožňují dosáhnout a setrvat na místech (například nad středem Tichého oceánu), na kterých je obvykle těžké zůstat po delší dobu,” napsal Candido. “To vše přispívá k možnosti rozšířit naše věže na obloze na více lidí a míst a pokračovat v naší misi spojovat lidi všude.”
Zdroj: rcrwireless.com