NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

LG předvedla terahertzový přenos dat

LG 6G demo

Korejská technologická společnost LG Electronics uvedla, že úspěšně předvedla terahertzový přenos a příjem bezdrátových „6G“ dat na 100 metrů ve venkovním prostředí.

Systémy 6G technicky neexistují, protože dosud nebyly standardizovány, ale terahertzové frekvence – nad milimetrovou vlnou – se zkoumají jako součást budoucích systémů.

Společnost LG ve své zprávě uvedla, že úspěšného přenosu bylo dosaženo ve spolupráci s německou výzkumnou laboratoří Fraunhofer-Gesellschaft, 13. srpna přenosem dat mezi institutem Fraunhofer Heinrich Hertz Institute (HHI) a berlínským technologickým institutem v Německu.

Společnost poznamenala, že protože terahertzové frekvence mají krátký dosah a dochází ke ztrátě energie během přenosu a příjmu mezi anténami, je jednou z největších výzev pro budoucnost bezdrátové sítě 6G potřeba zesílení výkonu pro generování stabilního signálu napříč ultra širokopásmovými frekvencemi. Výkonný zesilovač vyvinutý společnostmi LG, Fraunhofer HHI a Fraunhofer Institute for Applied Solid State Physics (IAF) byl zásadní pro úspěch tohoto nejnovějšího testu, dodala korejská společnost.

Výkonový zesilovač je schopen generovat stabilní výstupní signál až 15 dBm ve frekvenčním rozsahu od 155 do 175 GHz. Společnost LG poznamenala, že byla také úspěšná v demonstraci technologie adaptivního tvarování paprsků, která mění směr signálu v souladu se změnami polohy kanálu a přijímače; stejně jako přepínání antény s vysokým ziskem, které kombinuje výstupní signály více výkonových zesilovačů a přenáší je na konkrétní antény.

“Úspěch tohoto testu ukazuje, že jsme stále blíže k úspěšné aplikaci terahertzového rádiového komunikačního spektra v nadcházející éře 6G,” řekl Dr. I.P. Park, prezident a CTO společnosti LG Electronics. “Naše úspěšné partnerství s místními a globálními výzkumnými institucemi a organizacemi za účelem pokroku ve vývoji schopností 6G bylo velmi přínosné.”

V roce 2019 společnost LG založila výzkumné centrum LG-KAIST 6G ve spolupráci s Korea Advanced Institute of Science and Technology (KAIST).

Začátkem tohoto roku se LG a KAIST spojily s testovací a měřicí firmou Keysight Technologies se sídlem v USA s cílem provést výzkum budoucích 6G technologií.

Podle podmínek dohody budou tito tři partneři spolupracovat při vývoji technologií souvisejících s terahertzovými frekvencemi, což je obecně považováno za klíčové frekvenční pásmo pro komunikaci 6G a dosud nebylo standardizováno. Cílem partnerů je dokončit výzkum 6G do roku 2024.

Společnost LG dříve uvedla, že komercializace 6G se očekává v roce 2029. Rovněž poznamenala, že budoucí technologie 6G poskytnou vyšší rychlost dat, nižší latenci a vyšší spolehlivost než 5G a budou moci přinést koncept Ambient Internet of Everything (AIoE), který uživatelům poskytuje vylepšené možnosti připojení.

V loňském roce vláda Jižní Koreje uvedla, že si klade za cíl zahájit pilotní projekt dosud nestandardizovaných mobilních služeb 6G v roce 2026. Korejská vláda očekává, že služby 6G by mohly být v Koreji komerčně dostupné v letech 2028 až 2030.

Strategie korejské vlády pro 6G spočívá v preventivním vývoji technologií příští generace, zajištění standardních patentů a patentů s vysokou přidanou hodnotou a položení základů výzkumu a vývoje a průmyslu. Korejská vláda údajně očekává, že v letech 2021 až 2026 investuje celkem 200 miliard KRW (v současné době 179,2 milionu USD), aby zajistila základní technologii 6G.

Zdroj: rcrwireless.com

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz
telekomunikace

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz

Společnost Rakuten Mobile potvrdila spuštění komerčních služeb prostřednictvím spektra 700 MHz. Spektrum, přezdívané „platinové pásmo“, bylo přiděleno ministerstvem vnitra a komunikací země. Ve svém oznámení

ČÍST DÁLE »
Rozhovor Monitoring sítí pro ISP
telekomunikace

Rozhovor: Monitoring sítí pro ISP

Na detaily monitoringu sítí pro ISP jsme se zeptali specialisty na síťový monitoring Matěje Pavelky, zakladatele společnosti FLOWCUTTER. V čem je síla monitoringu sítě pro

ČÍST DÁLE »