NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Konsorcium v Novém Mexiku testuje OpenRAN ve stratosféře

Sceye New Mexico

Švýcarská společnost pro platformy ve vysoké nadmořské výšce (HAPS) Sceye nedávno provedla zkušební let své elegantní stříbrné stratosférické vzducholodi s cílem pokrýt venkovské a kmenové oblasti Nového Mexika rychlostí 100 Mb/s.

HAPS společnosti Sceye nedávno během dvouhodinového zkušebního letu dosáhla nadmořské výšky 64 000 stop a společnost také nedávno provedla testy ke stanovení rozsahu Open RAN LTE pokrytí. Sceye uvedla, že jeho technologie umožňuje LTE založenému na OpenRAN dosáhnout dosahu až 140 kilometrů – což je podle něj „rekord v dlouhém dosahu v architektuře LTE OpenRAN“ – a 40 km nad rámec toho, co by se očekávalo od standardního LTE. Společnost tvrdí, že bude schopna pokrýt „oblasti o rozloze až 27 000 čtverečních mil vysokorychlostním širokopásmovým připojením pro všechny uživatele pevných i mobilních sítí, čímž vytvoří cestu vpřed k zajištění skutečného spravedlivého přístupu.“

„Úspěšný let a datové spojení se záznamem považujeme za významný milník pro naši technologii; ten, který by mohl rozpustit venkovskou širokopásmovou bariéru,“ řekl generální ředitel Sceye Mikkel Vestergaard Frandsen. Frandsen založil Sceye v roce 2014, aby se zaměřil na možnosti solárně napájeného HAPS pro poskytování širokopásmových služeb a zlepšení monitorování životního prostředí a katastrof.

Sceye se připojilo ke konsorciu telekomunikačních společností a kmenových organizací se sídlem v Novém Mexiku, které provádějí pilotní projekty s cílem poskytovat univerzální širokopásmový přístup národu Navajo; projekt má finanční podporu od státu Nové Mexiko. Mezi další členy konsorcia patří Sacred Wind Communications, CellularOne, PVT Networks / Penasco Valley Telecommunications Cooperative, Santa Fe Indian School a Navajo Technical University. Sceye citoval čísla z Navajo Tribal Utility Authority, že 60% z více než 300 000 obyvatel národa Navajo nemá pevný přístup k internetu.

Ve spolupráci s konsorciem plánuje Sceye pilotovat jeden ze svých HAPS na ploše přibližně 6 000 čtverečních mil, aby prokázal rychlost stahování 100 Mb/s.

“Konsorcium je velkým skokem vpřed v odstraňování digitální propasti pro národ Navajo,” řekl John Badal, generální ředitel společnosti Sacred Wind. “Přístup Sceye tower-in-the-sky by se mohl vyhnout budování stovek nových buněčných věží po celém státě a související potřebě využívat kmenovou půdu.”

Zdroj: rcrwireless.com

Cellular 5G Wireless
telekomunikace

Magyar Telekom vybral jádro Mavenir

Maďarský telekomunikační operátor Magyar Telekom si vybral Mavenir jako svého poskytovatele konvergovaného jádra paketů pro svou síť 5G. Podle společností cloudové, kontejnerové řešení zjednoduší a

ČÍST DÁLE »