NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Konsorcium v Novém Mexiku testuje OpenRAN ve stratosféře

Sceye New Mexico

Švýcarská společnost pro platformy ve vysoké nadmořské výšce (HAPS) Sceye nedávno provedla zkušební let své elegantní stříbrné stratosférické vzducholodi s cílem pokrýt venkovské a kmenové oblasti Nového Mexika rychlostí 100 Mb/s.

HAPS společnosti Sceye nedávno během dvouhodinového zkušebního letu dosáhla nadmořské výšky 64 000 stop a společnost také nedávno provedla testy ke stanovení rozsahu Open RAN LTE pokrytí. Sceye uvedla, že jeho technologie umožňuje LTE založenému na OpenRAN dosáhnout dosahu až 140 kilometrů – což je podle něj „rekord v dlouhém dosahu v architektuře LTE OpenRAN“ – a 40 km nad rámec toho, co by se očekávalo od standardního LTE. Společnost tvrdí, že bude schopna pokrýt „oblasti o rozloze až 27 000 čtverečních mil vysokorychlostním širokopásmovým připojením pro všechny uživatele pevných i mobilních sítí, čímž vytvoří cestu vpřed k zajištění skutečného spravedlivého přístupu.“

„Úspěšný let a datové spojení se záznamem považujeme za významný milník pro naši technologii; ten, který by mohl rozpustit venkovskou širokopásmovou bariéru,“ řekl generální ředitel Sceye Mikkel Vestergaard Frandsen. Frandsen založil Sceye v roce 2014, aby se zaměřil na možnosti solárně napájeného HAPS pro poskytování širokopásmových služeb a zlepšení monitorování životního prostředí a katastrof.

Sceye se připojilo ke konsorciu telekomunikačních společností a kmenových organizací se sídlem v Novém Mexiku, které provádějí pilotní projekty s cílem poskytovat univerzální širokopásmový přístup národu Navajo; projekt má finanční podporu od státu Nové Mexiko. Mezi další členy konsorcia patří Sacred Wind Communications, CellularOne, PVT Networks / Penasco Valley Telecommunications Cooperative, Santa Fe Indian School a Navajo Technical University. Sceye citoval čísla z Navajo Tribal Utility Authority, že 60% z více než 300 000 obyvatel národa Navajo nemá pevný přístup k internetu.

Ve spolupráci s konsorciem plánuje Sceye pilotovat jeden ze svých HAPS na ploše přibližně 6 000 čtverečních mil, aby prokázal rychlost stahování 100 Mb/s.

“Konsorcium je velkým skokem vpřed v odstraňování digitální propasti pro národ Navajo,” řekl John Badal, generální ředitel společnosti Sacred Wind. “Přístup Sceye tower-in-the-sky by se mohl vyhnout budování stovek nových buněčných věží po celém státě a související potřebě využívat kmenovou půdu.”

Zdroj: rcrwireless.com