NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Konference e-infrastruktury CESNET

Konference e-infrastruktury CESNET

20. dubna začíná Konference e-infrastruktury CESNET, tradiční setkání odborníků z oblasti síťových technologií, náročných výpočtů a datových uložišť. Sdružení CESNET na konferenci představuje své aktuální služby i novinky z vlastního výzkumu a vývoje. Letošní ročník probíhá v souladu s protiepidemickými opatřeními formou online, potrvá tři dny.

„Konference e-infrastruktury CESNET je zavedenou platformou pro výměnu zkušeností a názorů na současné trendy v našem odvětví. Jsme rádi, že i letos ji svými příspěvky obohatí významní odborníci z oblasti panevropských e-infrastruktur, například doktor Erik Huizer, výkonný ředitel evropského sdružení národních sítí pro výzkum a vzdělávání GÉANT, anebo profesor Karel Luyben, prezident EOSC Association, tedy evropského cloudu pro otevřenou vědu,“ řekl ředitel sdružení CESNET Jan Gruntorád.

Akce je přednostně určena odborníkům z řad uživatelů sdružení, tedy z vysokých škol, vědeckých či výzkumných pracovišť, ale otevřena je i všem ostatním zájemcům o IT technologie.

Během úterního dopoledního bloku se účastníci konference nejdříve seznámí s historií sdružení CESNET, jeho současnými úkoly i plány do dalších let. Vyslechnou si také příspěvky zahraničních hostů. Odpoledne, které je věnováno sekci Síť a síťové služby, se pak dozví o zahájeném upgradu sítě CESNET.

Ve středu dopoledne se řečníci zaměří na služby a aktivity v oblastech náročného počítání a ukládání dat. Představí výhledy sdružení CESNET na poli výpočetní a datové infrastruktury, na řadu přijdou i plány partnerů sdružení, mimo jiné národního superpočítačového centra IT4Innovations. Odpoledne se bude mluvit o aktuálně velmi intenzivních potřebách: nástrojích pro vzdálenou práci a výuku, audiovizuální přenosy či vzdělávání na dálku, o podpoře spolupráce a multimédiích.

Závěrečný den je vyhrazen digitálním identitám a kybernetické bezpečnosti.

Zaregistrovat se na konferenci můžete zde.

TZ

@RadekVyskovsky