NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Konference e-infrastruktury CESNET

Konference e-infrastruktury CESNET

20. dubna začíná Konference e-infrastruktury CESNET, tradiční setkání odborníků z oblasti síťových technologií, náročných výpočtů a datových uložišť. Sdružení CESNET na konferenci představuje své aktuální služby i novinky z vlastního výzkumu a vývoje. Letošní ročník probíhá v souladu s protiepidemickými opatřeními formou online, potrvá tři dny.

„Konference e-infrastruktury CESNET je zavedenou platformou pro výměnu zkušeností a názorů na současné trendy v našem odvětví. Jsme rádi, že i letos ji svými příspěvky obohatí významní odborníci z oblasti panevropských e-infrastruktur, například doktor Erik Huizer, výkonný ředitel evropského sdružení národních sítí pro výzkum a vzdělávání GÉANT, anebo profesor Karel Luyben, prezident EOSC Association, tedy evropského cloudu pro otevřenou vědu,“ řekl ředitel sdružení CESNET Jan Gruntorád.

Akce je přednostně určena odborníkům z řad uživatelů sdružení, tedy z vysokých škol, vědeckých či výzkumných pracovišť, ale otevřena je i všem ostatním zájemcům o IT technologie.

Během úterního dopoledního bloku se účastníci konference nejdříve seznámí s historií sdružení CESNET, jeho současnými úkoly i plány do dalších let. Vyslechnou si také příspěvky zahraničních hostů. Odpoledne, které je věnováno sekci Síť a síťové služby, se pak dozví o zahájeném upgradu sítě CESNET.

Ve středu dopoledne se řečníci zaměří na služby a aktivity v oblastech náročného počítání a ukládání dat. Představí výhledy sdružení CESNET na poli výpočetní a datové infrastruktury, na řadu přijdou i plány partnerů sdružení, mimo jiné národního superpočítačového centra IT4Innovations. Odpoledne se bude mluvit o aktuálně velmi intenzivních potřebách: nástrojích pro vzdálenou práci a výuku, audiovizuální přenosy či vzdělávání na dálku, o podpoře spolupráce a multimédiích.

Závěrečný den je vyhrazen digitálním identitám a kybernetické bezpečnosti.

Zaregistrovat se na konferenci můžete zde.

TZ

@RadekVyskovsky

Cellular 5G Wireless
telekomunikace

Magyar Telekom vybral jádro Mavenir

Maďarský telekomunikační operátor Magyar Telekom si vybral Mavenir jako svého poskytovatele konvergovaného jádra paketů pro svou síť 5G. Podle společností cloudové, kontejnerové řešení zjednoduší a

ČÍST DÁLE »