NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Jednokanálové hlavní jednotky IP kamer pro diskrétní dohled a snadnou integraci

AXIS FA51

Společnost Axis Communications rozšiřuje řadu hlavních jednotek určených pro vysoce diskrétní dohled o dvě nové jednokanálové jednotky, které jsou ideální do obchodů, bank nebo kanceláří, kde nabízejí snadnou integraci. Vybaveny jsou také HDMI výstupem k možnému zobrazení živého videa na veřejném monitoru, což pomáhá odradit případné zloděje.

Hlavní jednotka AXIS FA51 umí streamovat video při plné snímkové frekvenci v HDTV rozlišení 1080 p a díky technologii Forensic WDR ve špičkové obrazové kvalitě i v náročných světelných podmínkách. Hlavní jednotka je vybavena nezávislým výstupem HDMI pro přímé připojení k dohledovému monitoru nebo k PVM obrazovce (veřejný monitor) pro zobrazování sledovaných veřejných prostor. Živé video nabízí nižší odezvu a snižuje riziko při případném výpadku sítě (díky externímu napájení může fungovat offline). Navíc tyto hlavní jednotky disponují detektorem obličejů AXIS Face Detector a nabízejí velice efektivní proaktivní způsob, jak omezit krádeže v obchodech. Po připojení k PVM pomocí ohraničených polí totiž zvýrazní obličeje ve videu z kamery. Potenciální zloději vidí, že je někdo sleduje, a to má dostatečný preventivní účinek.

Druhá novinka, hlavní jednotka AXIS FA51-B, je certifikovaná UR barebone komponenta určená k integraci do produktu s certifikací UL. Je ideální pro integraci např. do monitorů, automatů na jízdenky, nebo bankomatů. Prodává se v balení po 10 kusech, což pomáhá snížit náklady na balení i manipulaci. Dodává se bez krytu a to umožňuje lepší proudění vzduchu kolem komponentu i případné chlazení jednotky.

Pro připojení k hlavní jednotce slouží kamerovým jednotkám kabel o délce 8 metrů, nebo volitelný kabel s délkou 15 metrů. Miniaturní snímací jednotky oddělené od těla kamery se vejdou do velmi stísněných prostorů a můžou snadno splynout s okolím, aby na sebe zbytečně neupozorňovaly. Lze je proto instalovat u vchodů do prodejny nebo u samoobslužných pokladen, čímž dokážou významně přispívat k optimalizaci bezpečnostních prostředků v prodejně.

Jednotky umějí využívat kompresní technologii Axis Zipstream, která výrazně snižuje nároky na šířku pásma a datového úložiště. Pro ochranu před kybernetickými útoky je zde funkce Axis Edge Vault, která chrání ID zařízení a zjednoduší celý proces síťové autorizace zařízení Axis. Hlavní jednotka má jeden konfigurovatelný I/O port, který lze využít k připojení externího zařízení, k aktivaci výstražných světel nebo spouštění zvukových alarmů a přehrávaní zpráv.

Samostatně prodávané senzorové jednotky a hlavní jednotky umožňují vybrat si pro instalaci tu nejvhodnější kombinaci všech prvků. Jde skutečně o výhodné a modulární řešení, protože zákazníkům nabízí možnost pokrýt různé oblasti zájmu mimořádně diskrétními, leckdy až neviditelnými kamerami, jako jsou senzory AXIS FA1105, AXIS FA1125 nebo i termálními senzory AXIS FA1080-E a dalšími miniaturními kopulemi ze série AXIS FA. V prodeji jsou také čtyřkanálové hlavní jednotky AXIS FA54 Main Unit, které dovedou plnit náročné potřeby zákazníků v oblastech, kde je třeba diskrétní videodohled z více úhlů nebo detailní pokrytí velkých ploch.

Nejdůležitější charakteristiky jednotek FA51:

  • HDTV 1080 p při plné snímkové frekvenci
  • Kompatibilní se všemi senzorovými jednotkami AXIS FA
  • Snadná integrace s jinými zařízeními
  • 1 konfigurovatelný vstupní/výstupní port
  • HDMI výstup pro veřejné monitory

Produkty v řadě AXIS FA jsou dostupné prostřednictvím prodejních kanálů společnosti Axis. Nové jednokanálové hlavní jednotky se prodávají za doporučenou maloobchodní cenu 7 590 Kč u AXIS FA51 a 65 900Kč u AXIS FA51-B (balení po 10 kusech).

TZ

3G konec
telekomunikace

Slovak Telecom ukončuje provoz 3G sítě

Slovak Telekom dokončil vypínání své 3G sítě. Operátor 23. listopadu oznámil, že službu v posledních 39 okresech vypnul. Společnost Slovak Telekom, kterou vlastní Deutsche Telekom,

ČÍST DÁLE »
5G ČR pokrytí 2025
telekomunikace

Srbsko uspořádá příští rok aukci 5G

Srbská vláda plánuje příští rok vydražit spektrum pro služby 5G. Jak uvádí místní publikace Tanjug, srbský ministr IT Mihailo Jovanović oznámil plány během zahájení konference

ČÍST DÁLE »