NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Izrael pilotuje projekt pro připojení chytrých dopravních kamer přes 5G

5G Israel smart city

Izraelské ministerstvo komunikací a Izraelský úřad pro inovace vybraly RAD, globálního dodavatele telekomunikačních řešení, pro pilotní projekt chytrého provozu navržený na podporu používání 5G.

Pilot bude probíhat společně s izraelskou národní společností pro dopravní infrastrukturu a je součástí programu na vývoj chytrých aplikací ke zlepšení komunikační infrastruktury v celé zemi.

Dopravní kamery rozmístěné po celém Izraeli jsou připojeny přes sítě optických vláken, které omezují přidávání kamer na nová umístění.

Nový pilot bude poskytovat živé video kanály z dopravních kamer přes 5G síť pomocí brány SecFlow IIoT RAD, což umožní rychlé přidání mnoha nových kamer bez ohledu na dostupnost vláken.

Technologie SecFlow, navržená pro automatizované sítě ve velkém měřítku v chytrých městech, inteligentní energetice a inteligentním průmyslovém prostředí, a s možností výpočetních technologií edge agreguje a bezpečně dodává data z inteligentních měřičů, senzorů, řídicích jednotek, kamer CCTV a dalších chytrých zařízení v jakékoli síti, s jednotnou správou a rychlou reakcí na hrozby, tvrdí RAD.

Ministerstvo komunikací počítá s tím, že vítězné technologie posunou izraelskou ekonomiku kupředu. Očekává se, že nový vývoj 5G povede v příštích letech k chytrým technologiím a vyvolá celosvětovou zvýšenou poptávku.

Jako odborník na zabezpečená průmyslová řešení IoT (IIoT) na backhaul a edge computing společnost RAD uvedla, že je odhodlána umožnit poskytovatelům služeb a provozovatelům kritické infrastruktury vyvíjet jakoukoli službu v jakékoli síti.

Díky 40 letům inovací a významnému celosvětovému působení ve více než 150 zemích společnost RAD tvrdí, že má nainstalovanou základnu s více než 16 miliony síťových prvků. Je členem skupiny RAD Group.

Zdroj: smartcitiesworld.net

PROFiber Networking FO-01 Základy vláknové optiky
telekomunikace

Kurz: FO-01 Základy vláknové optiky

Cílem kurzu FO-01 Základy vláknové optiky je poskytnout základní znalosti včetně praktických zkušeností pro práci s optickými vlákny. Kurz je vhodný pro méně zkušené pracovníky

ČÍST DÁLE »