NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Italská vláda schválila prodej sítě Telecom Italia společnosti KKR za 22 miliard eur

telecom telco tower 5G

Italská vláda schválila plánovaný prodej sítě pevných linek společnosti Telecom Italia (TIM) společnosti KKR v hodnotě 22 miliard EUR.

TIM 17. ledna v prohlášení potvrdil souhlas vlády s dohodou podle „golden power rule“.

Pravidlo umožňuje vládě zapojit se do obchodů, které zahrnují sektory považované za strategické, jako jsou telekomunikace.

„Povolovací opatření, kterým Rada ministrů vykonávala své zvláštní pravomoci pouze ve formě předpisů, přijalo závazky předložené v průběhu řízení,” uvedl TIM v prohlášení.

„Tyto závazky byly vládou posouzeny jako plně adekvátní k zajištění ochrany strategických zájmů spojených s aktivy zahrnutými v transakci.”

Společnost TIM v listopadu souhlasila s prodejem své pevné sítě americké investiční společnosti KKR.

Dohodu, která byla na stole už nějakou dobu, od roku 2022 podporuje italská vláda Giorgia Meloniho, která plánuje převzít 20procentní podíl.

TIM schválil dohodu, aniž by ji podmínil hlasováním akcionářů, přičemž představenstvo hlasovalo poměrem 11:3 pro dohodu.

KKR ocenila aktiva na 18,8 mld. EUR, ale celková hodnota transakce je až 22 mld. EUR na základě toho, co lze vydělat, pokud se síť sloučí se sítí malého rivala Open Fiber SpA.

Zadlužený TIM očekává, že prodej sníží jeho dluh o 14 miliard EUR.

Transakce však stále čelí právní výzvě ze strany hlavního investora TIM, společnosti Vivendi, která ji dříve označila za „nezákonnou“.

Francouzská mediální skupina Vivendi dohodu odsoudila a uvedla, že práva akcionářů Telecom Italia „byla pošlapána“ v listopadu.

Vivendi, která vlastní 24procentní podíl v TIM v hodnotě 1,3 miliardy eur, zvažuje svou budoucnost se společností.

Vivendi získala svůj počáteční podíl v TIM jako součást dohody v roce 2014 o prodeji svého brazilského širokopásmového podnikání GVT společnosti Telefonica SA, která byla tehdy investorem ve společnosti Telecom Italia.

Od té doby však akcie italské společnosti ztratily více než dvě třetiny své hodnoty. Vivendi zaplatila v letech 2015 a 2016 za další akcie Telecom Italia asi 3,9 miliardy eur.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Foto: Pixabay

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz
telekomunikace

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz

Společnost Rakuten Mobile potvrdila spuštění komerčních služeb prostřednictvím spektra 700 MHz. Spektrum, přezdívané „platinové pásmo“, bylo přiděleno ministerstvem vnitra a komunikací země. Ve svém oznámení

ČÍST DÁLE »
Rozhovor Monitoring sítí pro ISP
telekomunikace

Rozhovor: Monitoring sítí pro ISP

Na detaily monitoringu sítí pro ISP jsme se zeptali specialisty na síťový monitoring Matěje Pavelky, zakladatele společnosti FLOWCUTTER. V čem je síla monitoringu sítě pro

ČÍST DÁLE »