NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Hybridní přepínače se čtyřmi režimy správy

GS2220

Společnost Zyxel Networks představila novou produktovou řadu GS2220. Hybridní přepínače této řady pracují na druhé vrstvě a do školních a podnikových sítí přinášejí mimořádný výkon a bezkonkurenční flexibilitu v podobě čtyř režimů správy, tj. řízení pomocí WEB GUI, cloudu, rozhraní příkazového řádku (CLI) a protokolu Simple Network Management Protocol (SNMP).

Mezi hlavní přednosti této řady přepínačů patří kompatibilita s cloudovou platformou Nebula, díky které lze sítě přes centrální rozhraní monitorovat a spravovat odkudkoli a kdykoli. Platforma Nebula od společnosti Zyxel je vytvořena s důrazem na potřeby firem a organizací, což se projevuje vyšší efektivitou instalace, konfigurace i analytiky. Všechny přepínače řady GS2220 dodáváme s roční licencí Nebula Pro, aby se jejich uživatelé mohli obeznámit s výhodami vzdálené centrální správy po cloudu a měli k dispozici řešení pro snadnou budoucí migraci na cloud.

Ti, kterým řízení sítě po cloudu nevyhovuje, mohou zvolit lokální správu pomocí rozhraní WEB GUI nebo CLI, která se vyznačuje vysokou granularitou a kompletním přístupem k zápisu a čtení. Další možností je režim řízení protokolem SNMP, který poskytuje kompletní informace o správě a zásadně usnadňuje řízení síťové infrastruktury.

Stabilní, tiché a kompaktní přepínače

Vzhledem k rostoucí unifikaci datového, hlasového a video provozu, e-commerce a dalších aplikací v síti nesou přepínače pracující na druhé vrstvě stále větší břemeno konvergence. Řada GS2220 proto disponuje výrazně lepším hardwarem i softwarem pro zajištění stability, která je v případě přepínačů L2 tolik potřebná. Vedle stability se přepínače řady GS2220 vyznačují také mimořádnou spolehlivostí, ke které přispívají mimo jiné 2x silnější ochrana před elektrickým výbojem a 4x silnější ochrana před přepětím.

Uživatelé kladoucí důraz na ticho nepochybně ocení také jejich nové bezventilátorové provedení. A v neposlední řadě modely GS2220 ostatní PoE přepínače porážejí také svými kompaktními rozměry, které ušetří spoustu místa v racku.

Široká nabídka portů Flexibilita přepínačů řady GS2220 se neprojevuje pouze možnostmi správy, ale také počtem portů. Přepínače podporují všechny možné způsoby použití na L2 vrstvě, až 44 gigabitových portů RJ45 a navíc ještě kombinované gigabitové metalické/optické SFP porty nebo dva SFP porty. Pro sítě, u kterých je kladen důraz na pokročilé L2 řídicí funkce na přístupové vrstvě, jsou k dispozici také modely s menším počtem portů.

Guam
telekomunikace

Guamské GTA spouští služby 5G

Guamské telco GTA spustilo na ostrově služby 5G poté, co byla 17. listopadu jeho síť spuštěna. Znamená to, že území USA, které má téměř 170

ČÍST DÁLE »