NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Ericsson žaluje Apple kvůli porušení 5G patentu

Apple buildings

Ericsson a Apple jsou zpět u soudu v Texasu, měsíce poté, co proti sobě podali salvu žalob u amerického okresního soudu pro východní obvod Texasu. Ericsson si vybral jiné místo pro podání dvou nových 5G patentových žalob na Apple: Western District of Texas.

V nových podáních Ericsson tvrdil, že Apple porušuje základní patenty pro 5G. Ericsson citoval celkem dvanáct patentů. V předchozím prohlášení poskytnutém tisku Ericsson uvedl, že Apple používá jeho technologii bez licence po vypršení dohody z roku 2015. Společnosti od loňského října podávaly žaloby, poté, co jednání o obnovení vyrovnání z roku 2015 nikam nevedla.

Otázkou je, kolik Apple zaplatí Ericssonu za výsadu používat 5G ve svých zařízeních. Ericsson chce 5 dolarů za iPhone. Apple si myslí, že by měl platit méně, protože jeho tržní podíl je nyní mnohem větší, než tomu bylo v roce 2015. A co víc, řekl Apple, celkový podíl Ericssonu na standardních základních patentech (SEP) se snížil.

V říjnu společnost Ericsson požádala o deklaratorní rozsudek ve prospěch navrhovaných licenčních sazeb (FRAND). Ericsson jako důvod uvedl soulad se svým smluvním závazkem vůči Evropskému institutu pro telekomunikační standardy (ETSI). Ericsson ve své stížnosti obvinil Apple z dlouhé historie aktivit proti FRAND. Apple se netají tím, že pohrdá tím, co považuje za protisoutěžní zneužívání licencí FRAND. Případ čeká na vyřízení.

Apple podal proti Ericssonu žalobu u stejného soudu v prosinci. Apple obvinil Ericsson z používání „taktiky silné paže“ k obnovení patentů.

Zdroj: rcrwireless.com

Obrázek: Apple

Guam
telekomunikace

Guamské GTA spouští služby 5G

Guamské telco GTA spustilo na ostrově služby 5G poté, co byla 17. listopadu jeho síť spuštěna. Znamená to, že území USA, které má téměř 170

ČÍST DÁLE »