NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Ericsson uvádí na trh technologii dynamického sdílení spektra

Dynamic Spectrum Sharing (DSS)

Společnost Ericsson oznámila, že její řešení Dynamic Spectrum Sharing (DSS) je komerčně dostupné a uvádí, že nová technologie je již součástí řady 5G sítí po celém světě.

Dynamic Spectrum Sharing je řešení pro sdílení spektra a umožňuje nasazení technologií 4G a 5G ve stejném pásmu a na stejném rádiu prostřednictvím aktualizace softwaru – dynamicky alokovat spektrum na základě poptávky uživatelů v řádu jedné milisekundy.

Ericsson rovněž poznamenal, že dynamické sdílení spektra je ekonomicky nejvýhodnějším způsobem nasazení 5G na stávající pásma – umožňující široké pokrytí 5G od prvního dne – efektivnější využití spektra a poskytování vynikajícího výkonu uživatelům.

„Poprvé v historii naši zákazníci nemusejí před nasazením nového „G“ spektra znovu budovat infrastrukturu, ale mohou rychle využívat 5G na stejných frekvencích jako dnes 4G. V příštích 12 měsících plánuje nasazení řešení více než 80 % komerčních 5G sítí, které podporujeme,“ říká Fredrik Jejdling, výkonný viceprezident a vedoucí sítí ve společnosti Ericsson.

Julian Bright, hlavní analytik společnosti Ovum / Omdia, řekl: „Řešení Ericsson Spectrum Sharing by mělo být efektivně využíváno. Poskytovatelé telekomunikačních služeb díky němu mohou rychle implementovat 5G ve svých FDD pásmech bez dodatečných investic a mohou využívat nová i stávající pásma pro vysokorychlostní a vysokokapacitní služby 5G. Dynamické přidělování spektra mezi 4G a 5G je nejefektivnějším způsobem, jak zahájit nasazení 5G.“

Švédský prodejce uvedl, že sdílení spektra společnosti Ericsson je již aktivní u více poskytovatelů služeb.

Švýcarský telco gigant Swisscom byl prvním poskytovatelem komunikačních služeb v Evropě, který v dubnu 2019 spustil komerční 5G služby. V prosinci 2019 Swisscom dosáhl celostátního pokrytí 5G a upgraduje svou síť prostřednictvím služby Ericsson Spectrum Sharing.

„Sdílení spektra společnosti Ericsson je klíčem k rychlému přijetí 5G. Jedná se o oboustranně výhodný přístup pro zákazníky a operátory, “ řekl Christoph Aeschlimann, vedoucí IT, sítí a infrastruktury divize ve Swisscom. „Zákazníci těží z 5G ihned a operátoři využívají své cenné spektrum nejefektivnějším způsobem. Již jsme s 5G dosáhli pokrytí 90% populace. “

V květnu 2019 zahájila společnost Telstra svou komerční 5G síť v Austrálii a nyní rozšířila pokrytí 5G ve 32 metropolitních a regionálních městech po celé zemi.

Ostatní operátoři, jako jsou Ooredoo a Play, používají Ericsson Spectrum Sharing k rozšíření pokrytí 5G v Kataru a Polsku.

Ericsson na vývoji a zdokonalování dynamického sdílení spektra spolupracuje s řadou partnerů, jako je Qualcomm Technologies. Využívá mobilní zařízení poháněná mobilními platformami Qualcomm Snapdragon 865 a 765 se systémy Snapdragon 5G Modem-RF, ale i MediaTek (Dimensity 1000). Spolupracuje i s firmami jako Oppo, Sony, Xiaomi, LG, vivo a WNC (Wistron NeWeb Corp.)

Cellular 5G Wireless
telekomunikace

Magyar Telekom vybral jádro Mavenir

Maďarský telekomunikační operátor Magyar Telekom si vybral Mavenir jako svého poskytovatele konvergovaného jádra paketů pro svou síť 5G. Podle společností cloudové, kontejnerové řešení zjednoduší a

ČÍST DÁLE »