NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Dish vybrala pro cloudovou nativní 5G síť automatizační a orchestrační software IBM

dish blue logo

Společnost IBM se nyní po uzavření dohody s Dish Network zapojila do první 5G nativní cloudové sítě na americkém území. IBM poskytne svůj software a služby pro automatizaci a orchestraci sítě poháněné umělou inteligencí, které pomohou přivést širokou orchestraci sítě 5G na obchodní a provozní platformy společnosti Dish.

„Naše sestava 5G je jedinečná v tom, že skutečně vytváříme „síť sítí“, kde si každý podnik může přizpůsobit síťový řez nebo skupinu řezů na míru, aby dosáhl svých specifických obchodních potřeb,” řekl Marc Rouanne, hlavní ředitel sítí společnosti Dish Wireless, v tiskové zprávě. „Řešení orchestrace společnosti IBM jsou navržena tak, aby využívala AI, automatizaci a strojové učení nejen k tomu, aby tyto řezy byly možné, ale aby se jim postupem času přizpůsobily, jak se vyvíjí používání zákazníky.”

Dodal, že partnerství umožní společnosti Dish kombinovat pokroky v rychlosti a latenci 5G s přizpůsobením a inteligencí cloudu.

“Výsledkem,” pokračoval Rouanne, “bude změna paradigmatu pro malé podniky, velké podniky a širší bezdrátový průmysl.”

Dvojice bude využívat orchestraci řízenou záměrem, automatizovaný proces poháněný softwarem, a umělou inteligenci (AI) k řízení operací cloudové nativní 5G síťové architektury poskytovatele služeb. Dále bude Dish používat software IBM Cloud Pak for Network Automation, který je podle IBM „navržen tak, aby se neustále učil, poskytoval přehledy a používal analýzu finančního dopadu k určování priorit a správě řešení problémů a funkcí sítě.“

Očekává se, že zavedení IBM Cloud Pak pro síťovou automatizaci do 5G síťové architektury Dish urychlí vytváření a poskytování nových služeb a umožní krájení sítě, což také nabídne nové případy použití a vertikální příležitosti v oboru.

Krájení 5G sítě využívá principů virtualizace síťových funkcí (NFV) a softwarově definovaných sítí (SDN), což umožňuje flexibilní, programovatelné konvergované sítě, přičemž na jedné infrastruktuře jsou umístěny různé služby, které by obvykle vyžadovaly paralelní systémy. V takové architektuře je každý „řez“ sítě izolovanou koncovou sítí na míru přizpůsobenou tak, aby splňovala požadavky konkrétní aplikace.

“Toto je klíčový okamžik pro Dish a globální telekomunikační průmysl,” řekl Steve Canepa, generální ředitel IBM Global Communications Sector. „Díky využití automatizovaného softwaru IBM a softwaru pro orchestraci sítě řízeného záměrem může Dish vyvíjet a nasazovat síťové nabídky s využitím pokročilé AI s funkcemi IBM Watson a orchestrace, které pomáhají optimalizovat síťový provoz a výkon. Výsledkem je, že Dish může urychlit uvedení nových inovativních služeb na trh díky zabezpečené, automatizované, inteligentní a agilní 5G síti.“

Zdroj: rcrwireless.com