NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

ČTÚ: Snazší změna poskytovatele internetu i právo na paušální náhradu

ČTÚ monitorovací zpráva 4-2022

V dubnové monitorovací zprávě se ČTÚ věnuje novinkám při změně poskytovatele služby přístupu k internetu. Celý proces se významně zjednodušuje, mnoho kroků zařídí přejímající poskytovatel. Kromě toho nově existuje i právo na paušální náhradu, pokud např. dojde k přenesení čísla či změně poskytovatele internetu se zpožděním.

Změna poskytovatele služby přístupu k internetu je nyní jednodušší. Pokud o změnu zákazník požádá, měl by mít (je-li to technicky možné) zajištěnu kontinuitu služeb – přerušení poskytování služby přístupu k internetu by nemělo trvat déle než 1 pracovní den.

S tím úzce souvisí právo na paušální náhradu v různých situacích, mj. právě v situaci, kdy se přenos služby přístupu k internetu či přenos telefonního čísla zpozdí nebo nejsou dodrženy sjednané termíny instalací či oprav.

Vzhledem k neuspokojivým výsledkům kontrol podmínek využívání kmitočtů a provozování přístrojů pro širokopásmový přenos dat v pásmech 2,4 GHz až 71 GHz se ČTÚ rozhodl dočasně nekontrolovat z vlastní iniciativy využívání těchto rádiových kmitočtů a provozování přístrojů pro širokopásmový přenos dat a dát provozovatelům RLAN prostor k nápravě v rámci akce „Milostivé jaro“.

TZ

Cellular 5G Wireless
telekomunikace

Magyar Telekom vybral jádro Mavenir

Maďarský telekomunikační operátor Magyar Telekom si vybral Mavenir jako svého poskytovatele konvergovaného jádra paketů pro svou síť 5G. Podle společností cloudové, kontejnerové řešení zjednoduší a

ČÍST DÁLE »