NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Cloudová aplikace Nokia SBC řídí výkon a zabezpečuje sítě

Nokia SBC

NokiaSpolečnost Nokia oznámila novou generaci softwaru Session Border Controller (SBC) pro kontrolu relací, která nabízí poskytovatelům služeb dramaticky vyšší úroveň výkonu a zabezpečení pro nasazení v cloudové prostředí.

Nokia SBC působí jako hlídač na hraně sítě a brání kybernetickým útokům, cílenému přetížení šířky pásma IP a pokusům o neoprávněný přístup. Nově uváděná verze poskytuje vylepšené možnosti, pomáhající zákazníkům lépe spravovat a chránit média a signální toky v rámci svých sítí a zajišťují vysoce kvalitní a nepřerušované poskytování hlasu a videa.

Nové funkce a funkce nejnovějšího softwaru Nokia SBC zahrnují:

  • Monitorování Quality of Experience (QoE), které upozorní provozovatele na problémy s kvalitou.
  • Legální vylepšení zachycení při splnění různých regionálních regulačních požadavků.
  • Automatické cloudové škálování aplikací Nokia CloudBand Application Manager (CBAM).
  • Podpora protokolu OMR (Optimal Media Routing) a protokolu záznamu relací (SIPREC).

Rozsáhlé testování společností Miercom, přední nezávislé organizace specializující se na testování síťových a komunikačních produktů, ukázalo, že nejnovější cloudová generace SBC společnosti Nokia poskytuje výkon srovnatelný s hardwarovými řešeními a daleko překonává výkon jiných srovnatelných cloudových produktů. Klíčová zjištění společnosti Miercom ohledně softwaru Nokia SBC:

  • Nabízené výkonové parametry pro nejnáročnější signální a mediální roviny se při implementaci používají jako virtuální síťové funkce (VNF).
  • Prakticky zastavil útoky typu DDoS bez jakéhokoli zhoršení kvality zpracovávaných hlasových nebo video hovorů.
  • Provádí vysoce přesné kódování, šifrování, dešifrování a další výpočetně náročné úkoly, zajišťuje vysoce kvalitní, privátní spojení pro hlasová volání a VoIP.
  • Zajistil vysokou odolnost i při vysokém zatížení (800 volání za sekundu se službou Transport Layer Security) se 100procentně úspěšným předáním vedených hovorů.
  • Podporuje maximální možnou kapacitu pro VNF pro softwarová média a signalizaci ve srovnání s ostatními cloudovými konkurenty SBC.

Rob Smithers, generální ředitel společnosti Miercom, uvedl: „Software SBC založený na cloudovém systému společnosti Nokia prokázal v našich testování působivé úrovně výkonu, bezpečnosti a škálovatelnosti, což přináší vysokou úroveň signalizace a mediální roviny, silné možnosti šifrování a dešifrování, silnou ochranu před útoky DoS a DDoS. Poskytuje poskytovatelům služeb bezpečný, spolehlivý a cenově dostupný způsob, jak migrovat své řídicí jednotky do cloudového prostředí.“

Bhaskar Gorti, prezident aplikací a analytiky společnosti Nokia, to komentuje: „Všichni poskytovatelé služeb, kteří nasazují komunikační služby založené na IP, potřebují kontrolu nad síťovým rozhraním, aby mohli chránit vnitřní sítě. Jsme jediný ověřený dodavatel ve velkých sítích poskytovatelů komunikačních služeb s desítkami milionů předplatitelů. Ověření společností Miercom podtrhuje naši schopnost dodávat produkty světové úrovně, které pomáhají zákazníkům zajistit bezpečnost, spolehlivost a výkonnost svých IP sítí.“

Služba Nokia SBC umožňuje poskytovatelům komunikačních služeb efektivně řídit, zabezpečit a spravovat přístup jediným softwarovým balíčkem k peeringu, IP Multimedia Subsystemu (IMS), VoLTE a aplikacím OTT a přitom zachovat maximální hlasové a video zážitky pro koncové uživatele. Služba je plně virtualizovaná a podporuje prostředí OpenStack a VMware telco-cloud a v současné době ji využívá přes 90 poskytovatelů služeb na celém světě, v to počítaje 12 z 25 top poskytovatelů mobilních sítí.

Dostupnost

Předpokládá se, že nová verze Nokia Session Border Controlleru 18.0 bude k dispozici na konci listopadu 2017.

-LiM