NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Čína předpokládá, že 5G síť bude ve všech městech na úrovni prefektury do konce roku 2020!

Shanghai China 5G

Po celé Číně je už rozprostřeno více než 126 000 5G stanic. Podle Čínského Ministerstva Průmyslových a Informačních technologií, by mělo dojít k pokrytí všech 300 měst na úrovni prefektury do konce roku 2020.

„Plánujeme postupný vývoj a rozšíření 5G, tak abychom pokryli všechna města na úrovni prefektury před koncem roku 2020“ řekl ministr.

Čína schválila využití technologie 5G pro komerční účely již v červnu 2019 a vyvolala tím prudký nárust zájmu u samotných spotřebitelů. Čínští telefonní poskytovatelé China Mobile, China Telecom a China Unicom spustili komerční 5G služby v listopadu 2019. Služby byly ihned dostupné v Beijingu, Shanghaii, Shenzhenu, Hangzhou, Nanjingu a Tianjinu. Podle předchozích hlášení byli tito tři operátoři schopni obsluhovat až 130 000 stanic 5G před koncem roku 2019. China Mobile oznámil plány na instalaci 50 000 stanic do konce roku 2019, zatímco China Unicom a China Telecom si dali za cíl nainstalovat 40 000 stanic.

V červnu vydalo ministerstvo průmyslových a informačních technologií (MIIT) oficiální licence pro spuštění 5G sítě v celé zemi. Tyto licence byly uděleny společnostem China Mobile, China Unicom, China Telecom a státem vlastněné China Broadcasting Network. V Září 2019 podepsali mobilní společnosti dohodu o společném budování sítě 5G s hlavním cílem – snížení nákladů.

Největší telefonní společnost China Mobile mezitím oznámila, že už poskytuje služby 5G v 50 městech skrze celou Čínu. Podle posledních reportů z  China Daily, chystá China Mobile do konce roku 2020 oslovit více než 70 miliónů 5G uživatelů s investicí 2.85 billionu dolarů.

China Mobile spolupracuje s Huawei, Nokií, Ericssonem a ZTE v poskytování sítě 5G a polovinu z těchto kontraktů vlastní Huawei Technologies.

Zdroj: rcrwireless.com

PROFiber Networking FO-01 Základy vláknové optiky
telekomunikace

Kurz: FO-01 Základy vláknové optiky

Cílem kurzu FO-01 Základy vláknové optiky je poskytnout základní znalosti včetně praktických zkušeností pro práci s optickými vlákny. Kurz je vhodný pro méně zkušené pracovníky

ČÍST DÁLE »