NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Boingo Wireless se stává prvním, kdo přijal TIP OpenWiFi pro Wi-Fi 6E

TIP OpenWiFi

Společnost Boingo Wireless se stala prvním účastníkem Telecom Infra Project (TIP), který přijal TIP OpenWiFi, aby jí pomohl rychle rozšířit její komerční síť Wi-Fi 6E. Využitím řešení TIP může Boingo kombinovat další přístupové body a ovladače od libovolného výrobce kompatibilního s OpenWiFi, čímž snadno zvyšuje kapacitu a efektivitu pro aplikace, jako je streamování videa a konference, hraní her a metaverse.

TIP OpenWiFi je architektura Wi-Fi založená na open source, která umožňuje interoperabilní sítě Wi-Fi od různých výrobců. V loňském roce spolupředseda TIP Open Converged Wireless Group Chris Busch řekl, že myšlenkou OpenWiFi je „odemknout prémiové funkce Wi-Fi“ bez uzamčení dodavatele. „Operátoři velmi dobře rezonují s výběrem platformy a výběrem cloudu. Dalším zřejmým krokem bylo mít k této volbě bezproblémový onboarding,“ řekl.

Podle Dr. Dereka Petersona, CTO společnosti Boingo Wireless, je tento otevřený ekosystém nezbytný pro „udržení kroku s požadavky 5G a exponenciálním růstem síťového provozu“.

„Bezdrátové technologie se sbližují a stávají se interoperabilnějšími. Open-source řešení jako TIP OpenWiFi spojují cloud, software a hardware a zjednodušují síťovou architekturu pro efektivnější a škálovatelnější nasazení Wi-Fi v rámci podniku,“ pokračoval.

OpenWiFi je bezplatný, rozčleněný softwarový systém Wi-Fi uvedený na trh v květnu 2021 a zahrnuje jak sadu SDK cloudového ovladače, tak firmware přístupového bodu (AP), který lze provozovat na různém hardwaru a softwaru pro vnitřní i venkovní přístupové body. Mezi další společnosti účastnící se TIP OpenWiFi patří Meta, Vodafone, Deutsche Telekom, MTN, Qualcomm a další.

„Spuštěním prvního rozsáhlého komerčního nasazení Wi-Fi 6E využívajícího TIP OpenWiFi pro Wi-Fi 6E a umožnění nové generace Wi-Fi 6E konektivity Boingo Wireless nadále demonstruje svou vedoucí roli v bezdrátových inovacích,“ řekl Chetan Hebbalae, spolupředseda, Wi-Fi Solution Group of TIP. „Stejně jako Boingo plánujeme podporu konvergenčních architektur, stavíme na interoperabilitě open source řešení TIP OpenWiFi, na podporu soukromých bezdrátových sítí, rozšířené reality (AR) a 5G.“

Zdroj: rcrwireless.com

Cellular 5G Wireless
telekomunikace

Magyar Telekom vybral jádro Mavenir

Maďarský telekomunikační operátor Magyar Telekom si vybral Mavenir jako svého poskytovatele konvergovaného jádra paketů pro svou síť 5G. Podle společností cloudové, kontejnerové řešení zjednoduší a

ČÍST DÁLE »