NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Boingo Wireless se stává prvním, kdo přijal TIP OpenWiFi pro Wi-Fi 6E

TIP OpenWiFi

Společnost Boingo Wireless se stala prvním účastníkem Telecom Infra Project (TIP), který přijal TIP OpenWiFi, aby jí pomohl rychle rozšířit její komerční síť Wi-Fi 6E. Využitím řešení TIP může Boingo kombinovat další přístupové body a ovladače od libovolného výrobce kompatibilního s OpenWiFi, čímž snadno zvyšuje kapacitu a efektivitu pro aplikace, jako je streamování videa a konference, hraní her a metaverse.

TIP OpenWiFi je architektura Wi-Fi založená na open source, která umožňuje interoperabilní sítě Wi-Fi od různých výrobců. V loňském roce spolupředseda TIP Open Converged Wireless Group Chris Busch řekl, že myšlenkou OpenWiFi je „odemknout prémiové funkce Wi-Fi“ bez uzamčení dodavatele. „Operátoři velmi dobře rezonují s výběrem platformy a výběrem cloudu. Dalším zřejmým krokem bylo mít k této volbě bezproblémový onboarding,“ řekl.

Podle Dr. Dereka Petersona, CTO společnosti Boingo Wireless, je tento otevřený ekosystém nezbytný pro „udržení kroku s požadavky 5G a exponenciálním růstem síťového provozu“.

„Bezdrátové technologie se sbližují a stávají se interoperabilnějšími. Open-source řešení jako TIP OpenWiFi spojují cloud, software a hardware a zjednodušují síťovou architekturu pro efektivnější a škálovatelnější nasazení Wi-Fi v rámci podniku,“ pokračoval.

OpenWiFi je bezplatný, rozčleněný softwarový systém Wi-Fi uvedený na trh v květnu 2021 a zahrnuje jak sadu SDK cloudového ovladače, tak firmware přístupového bodu (AP), který lze provozovat na různém hardwaru a softwaru pro vnitřní i venkovní přístupové body. Mezi další společnosti účastnící se TIP OpenWiFi patří Meta, Vodafone, Deutsche Telekom, MTN, Qualcomm a další.

„Spuštěním prvního rozsáhlého komerčního nasazení Wi-Fi 6E využívajícího TIP OpenWiFi pro Wi-Fi 6E a umožnění nové generace Wi-Fi 6E konektivity Boingo Wireless nadále demonstruje svou vedoucí roli v bezdrátových inovacích,“ řekl Chetan Hebbalae, spolupředseda, Wi-Fi Solution Group of TIP. „Stejně jako Boingo plánujeme podporu konvergenčních architektur, stavíme na interoperabilitě open source řešení TIP OpenWiFi, na podporu soukromých bezdrátových sítí, rozšířené reality (AR) a 5G.“

Zdroj: rcrwireless.com

KKDS Plzeň 2023 sál
telekomunikace

ISP: Usnadněte pravidla a budeme stavět optiku

Největší telekomunikační konference v České republice “Kam kráčí digitální sítě” proběhla v Plzni za účasti předních zástupců telekomunikačního sektoru, státních organizací i politické reprezentace. Celkem

ČÍST DÁLE »