NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Bharti Airtel dosáhl 1 milionu předplatitelů 5G za méně než 30 dní

telco 5G India

Indický operátor Bharti Airtel oznámil, že již dosáhl 1 milionu unikátních předplatitelů 5G za méně než 30 dní od doby, kdy komerčně spustil tuto technologii v určitých oblastech země.

Minulý měsíc Airtel oznámil spuštění 5G služeb v Dillí, Bombaji, Chennai, Bengaluru, Hajdarábádu, Siliguri, Nagpur a Varanasi. Služby v těchto městech jsou zaváděny postupně, protože operátor pokračuje ve výstavbě své 5G sítě.

Randeep Sekhon, technický ředitel Bharti Airtel, řekl: „Jsou to první dny, ale reakce zákazníků jsou velmi povzbudivé. Naše síť se buduje každý den, i když všechna 5G zařízení jsou nyní schopna pracovat v síti Airtel 5G Plus, až na několik výjimek, které by měly být také provedeny v nadcházejících týdnech. Budeme pokračovat v rozvoji naší sítě s vizí propojit celou zemi.“

Společnost Airtel zahájila zkušební provoz 5G v roce 2021 a uvedla, že se stala prvním operátorem, který v zemi komerčně spustil 5G.

Bharti Airtel využívá k poskytování služeb 5G především zařízení od Ericssonu, Nokie a Samsungu. Indický operátor si zajistil celkem 19 800 megahertzů spektra v pásmech 900 MHz, 1,8 GHz, 2,1 GHz, 3,3 GHz a 26 GHz v nedávné aukci, kterou provedla indická vláda.

Konkurenční telekomunikační společnost Reliance Jio Infocomm také nedávno oznámila spuštění zkušební verze svých služeb 5G v Bombaji, Dillí, Kalkatě a Varanasi. Operátor potvrdil, že jeho 5G služba bude nabízena prostřednictvím 5G Standalone architektury a prostřednictvím mixu bezdrátového spektra v pásmech 700 MHz, 3,5 GHz a 26 GHz.

Mezitím Vodafone Idea v současné době jedná s několika prodejci o dodávce 5G zařízení. Telco se také snaží získat finanční zdroje pro spuštění své 5G sítě.

Očekává se, že více než 200 indických měst získá službu 5G v příštích šesti měsících a služby 5G by mohly být dostupné v 80–90 % země v příštích dvou letech.

Nedávný průzkum společnosti Ookla zjistil, že 89 % respondentů mělo v úmyslu přejít na síť 5G. Dále, 48 % z této skupiny má v plánu tak učinit co nejdříve, i když musí změnit poskytovatele, zatímco 20 % uvedlo, že počkají, až jejich poskytovatelé služeb upgradují na síť 5G. Pouze 2 % respondentů uvedla, že vůbec nehodlají upgradovat na 5G.

Na otázku, které služby by využívali více, kdyby měli lepší připojení díky 5G, se objevily tři nejčastější případy použití: streamování videa (70 %), mobilní hry (68 %) a zasílání sociálních zpráv (63 %).

Zdroj: rcrwireless.com

Cellular 5G Wireless
telekomunikace

Magyar Telekom vybral jádro Mavenir

Maďarský telekomunikační operátor Magyar Telekom si vybral Mavenir jako svého poskytovatele konvergovaného jádra paketů pro svou síť 5G. Podle společností cloudové, kontejnerové řešení zjednoduší a

ČÍST DÁLE »