NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Průzkum: Bez internetu se neobejdeme

internet netguru

90 % lidí po celém světě tráví kvůli pandemii na internetu více času než před ní. Pětina lidí začala během krize využívat online služby, které dosud nepotřebovala. Například aplikace pro e-learning nebo videohovory. Průměrná doba strávená připojením k pevné síti se zvýšila o 2,5 hodiny denně. V případě připojení k mobilním 4G sítím došlo k průměrnému nárůstu o jednu hodinu za den.

Společnost Ericsson provedla spotřebitelský výzkum, ve kterém se uživatelů chytrých telefonů ptala, jak pandemie ovlivnila jejich běžný život a jak se změnilo jejich chování ve smyslu používání moderních technologií. 90 % lidí po celém světě kvůli pandemii tráví na internetu více času. Jednu pětinu populace donutily okolnosti naučit se s online aplikacemi, které do té doby lidé nepoužívali. Nejčastěji se jednalo o aplikace pro e-learning nebo služby zprostředkovávající videohovory.

Spotřebitelé považují za důležité různorodé aktivity, od kvalitních videohovorů s rodinou a přáteli, až po přístup k pracovním dokumentům v cloudu. Změny v chování spotřebitelů, které přinesla pandemie, se s velkou pravděpodobností odrazí v budoucích technologických trendech. Studie přináší pět předpovědí pro dobu po pandemii:

1. Hodnota síťového připojení: 3 ze 4 spotřebitelů považují spolehlivé připojení k internetu během současné krize za klíčové a věří, že v budoucích krizích může hrát ještě zásadnější roli.

2. Autonomní obchodování: 55 % spotřebitelů věří, že drony s automatickým doručováním nebo automobily bez řidiče by mohly nahradit kurýry, protože se zvyšuje poptávka po bezkontaktních interakcích.

3. Pracoviště bez hranic: 6 z 10 pracujících si myslí, že práce na dálku bude novým standardem. Očekávají, že zaměstnavatelé podpoří práci na dálku jako běžný způsob práce, jakmile pandemie COVID-19 pomine.

4. Zdravotnictví na dálku: Očekává se, že letos využije v USA možnost online konzultací s lékaři šestkrát více lidí než v roce 2019.

5. Ekonomika virtuálních zážitků: 7 z 10 uživatelů virtuální reality říká, že do budoucna budou status člověka určovat spíše virtuální symboly než fyzické vlastnictví věcí. Polovina spotřebitelů by mohla začít využívat umělou inteligenci k pobavení, nabývání nových vědomostí i získávání přátel.

Pandemie také ovlivnila mínění spotřebitelů o 5G, a to v pozitivním slova smyslu. Spotřebitelé si uvědomují, že 5G jim mohlo umožnit těžit z vyšší rychlosti připojení při práci na dálku.

Cellular 5G Wireless
telekomunikace

Magyar Telekom vybral jádro Mavenir

Maďarský telekomunikační operátor Magyar Telekom si vybral Mavenir jako svého poskytovatele konvergovaného jádra paketů pro svou síť 5G. Podle společností cloudové, kontejnerové řešení zjednoduší a

ČÍST DÁLE »